Kakanj pregazio Mladost

Košarakaši mrkonjićke Mladposti poraženi su u prijateljskom meču od Kaknja 91:79.Gosti su do ubjedljive pobjede došli u došli u drugoj četvrtini, kada se igra košarkaša Mladosti raspala.Jednostavo izabranicima Gorana Sladojevića ništa nije polazilo za rukom.Nije ih služio šut sa vanjskih pozicija, loše su igra pod košem, što su gosti sjanim šutevima sa vanjskih pozcija vješto koristili i došli do visoke pobjede.

Košarakaši Mladost u prvoj četvrtini su dobro parirali gostima, pa je rezultat bio 19:17 za goste.Poslije toga na parketu domnacija košarkaša Kaknja, koji su djelovali svježije, hitrije... od domaćih košarkaša koji su djelovali tromo.

Trener Mladosti Goran Sladojević, nezadovoljan je igrom i zalaganjem svojih košarkaša

-Odigračli smo jedanu veoma lošu utakmicu.Djelova,i smo umorno i nije bilo svježine u našoj igri.Do početaka šampionata ima još vremena i moramo raditi na otklanjanju uočenih nedostata.Veće narednog vikenda, na Memorijalnom turniru „Da se ne zaboravi“ vidjećemo koliko može ova ekipa.Uz nasu ekipu na turniru učlestvuje sloveačka ekpa  Šentjur, Vojvbodina iz Novog Sada i Bratunac- kaže Sladojevi

U domaćem sastavz najefikasniji je bio Sudžum sa 19, dok je kod gostiju Muflizović postigao 27 poena.

Zanimlivo je da su košarkaši Mladosti u četiri kontrolna meča zabilježili isto toliko poraza.Izbugili su od Slobode iz Užica jedan poen razlike u Mrkonjić Gradu, a od Igoke doživjeli su poraz u Mrkonjić Gradu i Laktašima.

Porazi svakakoda brinu stručni štab, ali u upravi kluba su optimisti da će Mladost spremno dočekati početak šampionata, gdje je cilj plasman u vrh tabele.