Sada za Evropu

Fudbaleri Radnika u poslednjem kolu Premijer lige BiH osvojilu su zlata vrijedan bod, pošto su u Vitezu odigrali 0:0, i time se plasirali u Ligu za prvaka BiH.

Utakmica je počela ofanzivom domaćeg sastava. Aleksandar Ilić je u 10. minutu je zaprijetio našem golu, ali je iz izgledne pozicije loše šutirao, tako da je ova prilika otišla u nepovrat. Uzvratio je Aleksandar Vasić pet minuta kasnije, ali bio je neprecizan. U nastavku oba tima imala su još po jednu šansu. Za naš tim neprecizan je bio Aleksandar Glišić, dok je s druge strane isforsiran šut Dejana Babića lako ukrotio Mladen Lučić.

Igrao se 18. minuta kada je Radnik mogao do vođstva. Glišić je pokušao, ali izuzetno raspoloženi čuvar mreže Vitežana, Ivan Tirić, bravurozno je intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Naš tim imao je sjajnu šansu i u 31. minuti, ali je Tirić zaustavio udarac Nenada Srećkovića. Do kraja prvog dijela bilo je mirno i nije bilo promjene rezultata.

Na početku drugog poluvremena dobar udarac Babića otišao je preko našeg gola. Zatim, Ilić je u 50. minuti pokušao atraktivno, ali lopta je otišla daleko iznad gola. Vitez je imao poslednju priliku na utakmici, u 82. minutu nakon udarca Babića, ali je lopta okrznula prečku i završila van granice igrališta.

Na kraju, rezultatom su više zadovoljni Plavi, pošto su osigurali prolaz u Ligu za prvaka BiH, dok će Vitez muku mučiti kako bi sačuvao prvoligaški status.

VITEZ – RADNIK 0:0

VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo, Jevtić (od 69. minuta Bojo), Livaja, Hadžanović, Ivičić, Babić, Ćosić, Vrhovac, Ilić (od 62. minuta Tipurić). Trener: Asim Saračević.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Beširević, Vasić, Srećković (od 68. minuta Merajić), Mekić, Peco, Glišić (od 75. minuta Hadžić), Đurić (od 85. minuta Sušić ). Trener: Mladen Žižović.