02.04.2018 Administrator DC

Željo na slijepom kolosijeku

Fudbaleri Željezničara uspjeli su samo u prvom poluvremenu da seravnopravno  nose sa znatno jačim protiuvnikom a pružili su  veoma dobru igru. Čak, šta više, mladi Šiljić je imao izvrsnu priliku ali je lopta upućena sa nekih dvadesetak metara pogodila prešku. Meddjutim u nastavku slika na terenu sasvim se izmijenila. Gosti  iz Donje Slatine dodali su gas i već u prvom napadu u 46. minutu dolaze u vodjstvo golom  izvrsnog Hasića. Taj gol kao da je odsjekao noge domaćim  fudbalerima koji prepuštaju inicijativu  gostima. Već u 58 minutu Čaušević izvrsnim udarcem matira Lakića da bi  u finišu utakmice u 83.  minutuPaležnica nakon asistencije  Hasića ugurao loptu u mrežu.

Treba naglasiti da su dobojski plavi pokazali u ovom susretu bolju igru nego protiv Ozrena ali očito je da nemaju dovoljno snage da na istom nivou odigraju oba poluvremena.

Utakmica je bila fer i korektna uz izvrsno sudjenje Velibora Gigovića.

ŽELJEZNIČAR - MLADOST (DS) 0:3 (0:0)

Strijelc: i 0:1 Hasić 46, 0:2 Čaušević 58. 0:3 Palećnica 83. minut. Stadion „15. april“. Gledalaca 100. Sudija :Velibor Gigović (Gradiška).Pomoćnici: Vujanović   i Zvjerac (Gradiška). Žuti kartoni: Mitrović (Željezničar), Mišić, Džafić, Čolić (Mladost).

ŽELJEZNIČAR:: Jovanović, Cvijanović, Mitrović, Sušić (od 64. Blagojević), Sekulić, Šarčević (od 75. Nedić), Šiljić, Čakarević, Miljić, Subašić, Kiperović.

MLADOST (DS): Lakić, Bijelić, Ilić, Petruljević , Čaušević, Mišić (od 65. Paležnica), Hasić, ŽELJEZNIČAR Limić,(od 70. Dejić),  Džafić, Perić, Čolić.

Tekst i foto: Slobodan Babić