Lider pao u Nevesinju

Fudbaleri Veleža napravili su danas pravi podvig savladavši neprikosnovenog lidera Druge lige RS – istok Slogu rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Bakoč petnaestak minuta prije kraja. Ovo je bio tek drugi poraz ekipe iz Gornjeg Crnjelova ove sezone.

U prvom poluvremenu gosti su gospodarili sredinom terena, ali nisu napravili mnogo izglednih prilika. Velež se branio organizovano i vrebao priliku iz kontra napada. Dva opasna udarca gostujućih napadača sigurno je zaustavio Zurovac.

Nevesinjci su u nastavku zadržali čvrstu igru u odbrani, ali su sve smjelije izlazili u napadačke akcije.

U 75. minutu jednu presječenu loptu na sredini terena Prodanović je proslijedio do Bakoča, a Veležov napadač je sa ivice šesnaesterca efektno zatresao mrežu lidera. To je dalo dodatnu snagu nevesinjskoj ekipi da još više zbije svoje redove. Sloga je u finišu pritiskala, ali je Velež izdržao i upisao veliku pobjedu.

IZVOR: Radio Nevesinje