Budućnost i Ilićka 01 podijelili bodove

Budućnost je, u 28. kolu Druge lige, grupa Istok, u Brčkom, sa Ilićkom 01 odigrala neriješeno 2:2. Osvojeni bod zadržao je ekipu iz Pilice na četvrtom mjestu na tabeli, dok Brčacima nije bio dovoljan da spriječi pad na desetu poziciju.

Prvo poluvrijeme proteklo je u odmjeravanju snaga i blagoj terenskoj inicijativi gostujuće ekipe.  Minut prije kraja prvog dijela, poslije centaršuta Lazarevića sa desne strane, prema golu šutira Stevanović, golman odbija, a na loptu natrčava Krezović i sa desetak metara zakucava loptu  pod prečku domaće ekipe. Na samom početku drugog poluvremena Ilićka 01 poravnava rezultat sa bijele tačke. Milošević je na ivici kaznenog prostora napravio prekršaj nad Arsićem za koji  je sudija Ikonić dosudio najstrožu kaznu, a siguran realizator je bio upravo igrač broj 9. Samo pet minuta kasnije, Krezović ponovo svoju ekipu dovodi do vođstva nakon solo akcije i  jakog udarca sa 20 metara kojim je zatresao mrežu domaće ekipe. Najbolji strijelac Budućnosti propustio je priliku da u 60. minutu postigne i treći pogodak, kada je nakon prekršaja nad Stevanovićem, dosuđen kazneni udarac  za tim iz Pilice, ali je pogodio stativu. Razigrani Krezović je u 75. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku, a priliku za povećanje rezultata je imao i  Marjanović, ali je golman domaće ekipe bio siguran. I, po nepisanom pravilu, propuštene prilike su se osvetile ekipi iz Pilice, jer u 80. minutu, nakon centaršuta sa desne strane, Bojić postiže pogodak za 2:2. Malo prije nego što je sudija odsvirao kraj ovog susreta, Ž.Marković se našao sam ispred čuvara mreže Gorančića, ali je bio neprecizan i lopta odlazi pored gola, tako da je susret završen rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Ekipa iz Pilice zadovoljna je prikazanom igrom i ostvarenim rezultatom.

„Za nas ovaj susret nije imao preveliku važnost, jer mi smo svoj cilj, a to je mjesto u vrhu tabele, već ostvarili. U Brčko smo otišli rasterećeni, bez pritiska, sa željom da odigramo dobru utakmicu i pokažemo da nismo slučajno na mjestu na kome smo. Naravno da smo priželjkivali sva tri boda koja bi nas podigla na treću poziciju, ali znali smo da Ilićka 01 dobro igra na svom terenu, a i da, zbog situacije u drugom dijelu tabele,  u ovaj meč ulazi s imperativom pobjede. Osvojeni bod ne smatramo neuspjehom, jer sve osim poraza smatramo dobrim rezultatom. Pred nama su još dva kola i siguran sam da ćemo dobrim igrama uspjeti da  zadržimo mjesto  među najboljima u ligi“, kazao je Slobodan Radić, čuvar mreže Budućnosti.

Ilićka 01 (Brčko) – Budućnost (Pilica) 2:2 (0:1)

Gradski stadion

Gledalaca: 70

Sudija: Aleksandar Ikonić (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 Krezović u 44, 1:1 Arsić u 50.(KU), 1:2 Krezović u 55, 2:2 Bojić u 80.

Žuti kartoni: Bošković, Zimonjić, Jandrić (Ilićka 01), Lupić, Milošević (Budućnost)

Ilićka 01: Gorančić, Grubešić, Bojić, Bošković, Krajišnik, Krstić, Arsić, Jandrić, Zimonjić, Lazukić, Marković

Trener: Dejan Đukić

Budućnost: Radić, Lupić, Marjanović, D.Marković, Lukić, Pajić, Vasiljević (od 50. Ž.Marković), Lazarević, Milošević, Krezović, Stevanović

Trener: Siniša Obrenović

Igrač utakmice: Dalibor Krezović (Budućnost)