Bod Radniku, bod Krupi (golovi video)

Radnik i Krupa su podijelili bodove u sjajnoj utakmici trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, bilo je 2:2. Već u sedmoj minuti Radnik je poveo. Nakon greške defanzivaca Krupe lopta je došla do Irfana Hadžića koji je izašao sam na Kutića i matirao ga, te doveo domaće u vodstvo.

Svega tri minute kasnije Elvir Koljić je spektakularnim pogotkom donio izjednačenje gostujućem sastavu i najavio sjajnu utakmicu.  Nakon dva gola u prvih deset minuta, domaći su bili bolji rival, pa smo tako zabilježili pokušaje Glišića i Đurića, no oni nisu ugrozili Kutića.

U 37. minuti susreta nakon lijepe akcije pokušao je i Peco, no šutirao je preko gola golmana gostujućeg sastava. Dujakovićev pokušaj u finišu prvog dijela je izblokiran da bi potom šansu ponovo imala ekipa Radnika preko Hadžića u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Kutić otišao u prazno, a napadač bijeljinskog sastava šutirao glavom preko gola.

U jeku napada Radnika, Krupa je postigla drugi gol i to ponovo preko Elvira Koljića. Radnik je krenuo ofanzivnije u nastavku utakmice, pa je u 55. minuti stigao do izjednačenja. Martinović je šutirao sa vrha kaznenog prostora, a Kutić je katastrofalno reagovao i Bijeljinci su izjednačili rezultat na 2:2. Bijeljinci su do kraja pokušavali doći do potpunog preokreta, ali u tome nisu uspjeli, te je utakmica okončana rezultatom 2:2.

Radnik - Krupa 2:2 (1:2)

Stadion: Gradski stadion. Gledatelja: 500. Sudija: Gigović Miloš (Gradiška). Žuti kartoni: Franić, Aleksić, Radović, Lučić (Radnik), Marić, Dujaković (Krupa). Crveni karton: Franić (Radnik). Strijelci: 1:0 Hadžić (7), 1:1 Koljić (10), 1:2 Koljić (45+2), 2:2 Martinović (55).

Radnik: Lučić, Radović, Vasić (81. Mekić), Franić, Aleksić, Martinović, Popara (77. Bradonjić), Đurić, Peco, Glišić (69. Đelmić), Hadžić. Trener: Mladen Žižović.

Krupa: Kutić, Karišik, Makitan, Koljić (72. Lukić), Dujaković, Puzigaća, Marjanović (58. Crnov), Nikodijević, Marić (86. Handžić), Milanović, Maksimović. Trener: Branislav Krunić.