Danilović Borčev spasilac

Nakon prvog poluvremena utakmice drugog kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Borca su bili u rezultatskom zaostatku za Tekstilcem iz Dervente, 5 minuta prije kraja timovi su bili izjednačeni, međutim uspjeli su crveno-plavi u finišu da postignu drugi pogodak i nakon mnogo muke stignu do druge prvoligaške “trojke”.

Iz izuzetno nezanimljivog prvog poluvremena vrijedne spomena su samo dvije situacije. Već u 10. minutu šef stručnog štaba Borca Darko Vojvodić morao je da izvrši prvu izmjenu; naime, zbog povrede teren je morao da napusti kapiten Saša Kajkut, a u igru je ušao Nikola Mojović. Malobrojna publika na Gradskom stadionu gledala je fudbalsku uspavanku sve do 35. minuta, kada je ekipa Tekstilca stekla rezultatsku prednost: slobodan udarac sa lijeve strane izveo je nekadašnji napadač Borca Ozren Perić, šutirao po zemlji, prevario živi zid i golmana našeg tima Nemanju Trkulju, te je lopta odsjela u mreži.

U pauzi između dva poluvremena trener našeg tima je “potrošio” i drugo pravo na izmjenu: izveo je iz igre štopera Delimira Bajića, a na teren poslao mladog 18-godišnjeg napadača Milana Šikanjića. 49. minut donio je izjednačenje: na malom prostoru su kombinovali Igor Aničić i Miloš Žeravica, koji je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i poslao loptu u gornji lijevi ugao Plisnićevog gola.

Sve do 85. minuta brojke na semaforu se nisu mijenjale, a onda je “poentirao” Vladan Danilović. Korner je sa desne strane izveo Aleksandar Radulović, uposlivši kratkim pasom Miloša Žeravicu koji centrira, a na pravom mjestu se našao Danilović, koji udarcem glavom matira nemoćnog Plisnića.

Nakon dvije odigrane utakmice, na vrhu tabele su se, uz isto toliko pobjeda, izdvojile ekipe Sloge iz Gornjeg Crnjelova, Kozare i Drine. U narednoj rundi Borčevi fudbaleri će prvi put gostovati, a odredište će im biti Janja, gdje će ukrstiti koplja sa ekipom Podrinja.

BORAC – TEKSTILAC 2:1 (0:1)

strijelci: 0:1 Perić (35.), 1:1 Žeravica (49.), 2:1 Danilović (85.), stadion: Gradski, gledalaca: 400, sudija: Dražen Marić (Bijeljina), žuti kartoni: Mojović (Borac), Komlenović, Maksimović, Kukić (Tekstilac).

BORAC: Trkulja, Bajić (od 46. minuta Šikanjić), Jakupović (od 73. minuta Čudić), Kajkut (od 10. minuta Mojović), Radulović, Ćosić, Žeravica, Danilović, Burazor, Mazić, Aničić. Trener: Darko Vojvodić.

TEKSTILAC: Plisnić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić (od 89. minuta Vukadinović), Maksimović (od 83. minuta Đekić), Duspara, Perić, De. Ćorić, Komlenović, Kukić. Trener: Marko Stojić.

(borac-sport, foto: borac-sport)