Željo bori od Širokog

Pioniri Željezničara ugostili su vršnjake iz Širokog Brijega u okviru 8. kola Omladinske premijer lige BiH na Grbavici i slavili sa 2:1.

Prvi dio nije donio utakmicu u kojoj smo vidjeli previše prilika. Željezničar je imao posjed lopte, bez previše konkretnih prilika, dok su se gosti organizovano branili i čekali pogrešku domaće odbrane.

Dočekali su je u 29. minuti, kada je Musa šutirao sa vrha šesnaesterca i precizno pogodio 'malu mrežicu' gola Plavih za ispostavit će se vodstvo Širokobriježana na poluvremenu od 1:0. Samo što je počeo drugi dio domaći su stigli do izjednačenja, a strijelac nakon dobre akcije Plavih bio je Serdarević za poravnanje rezultata.

Nekoliko minuta kasnije Željezničar dolazi i do potpunog preokreta kada je Kočević odličnim udarcem matirao golmana gostiju za vodstvo od 2:1. I nastavak utakmice prošao je u dominaciji Željezničara koji je nametnuo svoj ritam i imao nekoliko prilika za povećanje prednosti, ali nisu postigli pogodak, pa je utakmica završena rezultatom 2:1 za domaće.  0Save