Po bod na Otoci

U okviru 5. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Olimpik je na Otoci dočekao ekipu Zvijezde iz Gradačca, a meč je okončan bez pobjednika rezultatom 1:1.

Nakon ubačaja iz kornera Beširević je imao prvu priliku za Olimpik u petoj minuti susreta, ali njegov udarac odlazi pored gola. Mile Pehar je imao novu priliku za Olimpik u desetoj minuti susreta kada je šutirao sa velike udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola gostiju.

U jeku napada Olimpika gostujući fudbaleri uspjeli su stići do pogotka u 20. minuti kada je nakon dobre akcije Jusufbašić uposlio Šarića, a ovaj matirao Hadžića za vodstvo od 1:0.

Olimpik je izveo dobru akciju po lijevoj strani u 31. minuti susreta, lopta stiže do Cane, ali on loše šutira, pa je propala prilika za domaće. Adnan Osmanović je četiri minute kasnije centrirao iz slobodnog udarca, Amar Beširević glavom šutirao, ali gostujući golman zaustavlja nejgov pokušaj.

U 36. minuti susreta strijelac pogotka Šarić nije bio oprezan, udario je protivničkog fudbalera, dobio drugi žuti karton i morao je ranije napustiti meč. Olimpik je odmah zaprijetio nakon slobodnog udarca preko Džafića, ali njegov udarac glavom hvata Prljača.

Samo minut kasnije domaći imaju priliku preko Uzelca koji šutira glavom, ali njegov udarac odlazi pored gola. Olimpik je još jednom pokušao preko Jusufija, ali i njegov udarac otišao je pored gola gostiju.

Pred sami finiš prvog dijela Olimpik je mogao stići do pogotka. Nakon centaršuta glavom je šutirao Džafić, a lopta pogađa prečku, da bi odbijenu loptu šutirao Beširević, ali pored gola gostiju, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 u korist Zvijezda.

Drugi dio susreta Olimpik je otvorio puno ofanzivnije, a na terenu se našao i Kerim Tatar koji je ušao umjesto Denisa Cane. Prvu pravu priliku u drugom dijelu imao je Stojanović u 55. minuti susreta kada je napravio sjajan prodor, ali njegov udarac zaustavio je Prljača.

Dvije minute kasnije Olimpik je u dva navrata prijetio golu Zvijezde, ali su se gosti uspjeli odbraniti. U 58. minuti susreta Tatar je prošao dva fudbalera i šutirao, lopta pogodila stativu, da bi na odbijenu loptu natrčao Stojanović, ali njegov udarac blokirala je odbrana gostiju.

Domaći golman je sjajno izvukao svoj tim u 59. minuti susreta. Naime, Jaćimović je stigao do jedne lopte, ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je Hadžić odbranio njegov udarac, da bi onda i zaustavio njegov pokušaj da ga obiđe nakon promašene prilike.

Zvijezda je još jednom imala opasnu priliku u 62. minuti susreta kada je lopta došla do Jusufbašića, ali fudbaler Zvijezde nije bio priseban, pa je promašio loptu i propala je prilika za goste.

Nova prilika za domaće bila je u 64. minuti susreta kada je Džafić glavom šutirao preko gola Prljače.

Olimpik je zatim došao do poravnanja. U 66. minuti susreta Adnan Osmanović je sjajno iskoristio centaršut i matirao Prljaču za poravnanje na Otoci. Nakon postignutog pogotka domaći su nastavili sa svojim napadima i imali dvije sjajne prilike preko Pavlovića, ali ih nisu uspjeli iskoristiti, pa je meč okončan bez pobjednika, rezultatom 1:1.