Remi u Nevesinju

Derbi utakmica 2. kola Prve rukometne lige Republike Srpske Hercegovina – Drina završena je podjelom bodova. Rivali su večeras u Sportskoj dvorani “Nevesinjka“ igrali tvrdo i borbeno, ali je bilo i dosta grešaka, posebno u napadačkim akcijama.

Nevesinjci su u utakmicu ušli sa mnogo želje i motivacije. U prvih dvadesetak minuta mogli su da naprave lijepu prednost, ali su promašeni ziceri i sedmerci vratili goste u život. Drina u finišu prvog poluvremena pravi seriju 4:0 i najavljuje uzbudljivo drugo poluvrijeme.

Zanimljivo je da u nastavku nijedna ekipa nije uspjela da napravi prednost veću od jednog gola. Rivali su se smjenjivali u vođstvu, a u posljednja dva minuta mreže su ostale netaknute. U finišu je bilo dosta uzbuđenja, oba rivala su mogla do trijumfa, ali je ostalo 20:20.

HERCEGOVINA – DRINA 20:20 (10:10)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 300. Sudije: Jovan Babić, Borislav Bogdanić (Banjaluka).Sedmerci: Hercegovina 3 (1), Drina 7 (6). Isključenja: Hercegovina 16 minuta, Drina 14 minuta.

HERCEGOVINA: Stajić, Džidić, Bratić, Šarenac (3), R. Buha, Ivanović (4), Kovačević (2), Parežanin, Ratković, Dragović, Babić, Avdalović, Manigoda (4), Čabrilo (5), N. Buha (2), Vujadinović.

DRINA: Govedarica, Vidaković (4), Tišanivić (2), Ivanović, Todorović, Popović, Spasojević, Maletić, Marković (8), Čvorić, Janković, Vukojičić, Mijatović.