Potop Vranjaka

Fudbaleri Laktaša prekinuli su negativnu seriju pobjedom nad Vranjakom u okviru 9. kola Druge lige. Poveo je domaćin u 33. minuti, kada je Stefan Savić lijepo promiješao gostujuću odbranu i zabio za 1:0. Prednost je uvećao Uroš Stamenković nakon centaršuta Slađana Lekića u 62. minuti.

reći gol postigao je glavom isti igrač četiri minute poslije na asistenciju opet Lekića. Konačan rezultat 4:0 postavio je Stamenković u 77. minuti, ovaj put na proigravanje Dragana Šavije.

Bio je to prvi het-trik Uroša Stamenkovića u zvaničnim utakmicama za Laktaše u dugogodišnjem mandatu i njegov peti pogodak ove sezone.

Mogla je prednost ''plavih'' na kraju biti i veća, treba istaći i da su gosti danas nastupili u okrnjenom sastavu a posebno se istakao golman Miroslav Lukanović koji je branio i moguće i nemoguće. Korektnih 90 minuta bez žutih kartona i lak posao za glavnog arbitra Duška Puvaču, koji je ovu utakmicu odradio na visokom nivou. Laktaši će u narednom kolu na vruće gostovanje u Petrovo, a Vranjak će ugostiti Proletera.

LAKTAŠI - VRANJAK 4:0

LAKTAŠI: Metlar V, Telić (od 69. Banjac C), Šipovac, Šavija, Stamenković (od 80. Metlar S), Erceg, Keleman, Bursać (od 78. Kavržić), Lekić, Banjac N, Savić. Trener: Dragan Vukša

VRANJAK: Lukanović, Petrović, Dudić, Rakić, Kojić, Savanović, Vidović, Spasojević, Savkić, Damjanović, Savić. Trener: Budimir Luković

Ozren 3 : 5 Karanovac
Laktaši 4 : 0 Vranjak
Proleter 3 : 2 Polet 1926
Sloga(S) 1 : 0 Ljubić
Sloga(T) 1 : 6 Jedinstvo