Rudar se oglasio najavljenim saopštenjem: Ovo nije prvi put da pomenuti sudija pravi cirkus

Rudar 1925 iz Ugljevika oglasio se najavljenim saopštenjem povodom prekida utakmice u Batkoviću, kada je sudija Darko Petković iz Brčkog udario njihovog igrača, a zatim prekinuo utakmicu jer ga je neko poprskao vodom. To ste sve mogli da pročitate sinoć na našem portalu, a iz Rudara su tada najavili i saopštenje koje sada prenosimo u cijelosti.

- U današnjoj utakmici 09-og kola, nažalost svih aktera iste, glavni režiser na terenu bio je "perspektivni" sudija iz Brčkog Petković Darko. Zbog čega je to tako bilo, niko ne zna, jedino on sam. Da li iz neznanja ili namjerno, ostaćemo uskraćeni za odgovor. Utakmica je prekinuta u 75 minutu, o čemu ćemo pisati u nastavku...
Elem..
Domaćini su odmah krenuli ofanzivno na početku utakmice, pokušavajući da daju što brže gol, ali nisu uspjeli u tome. U 5 minutu, nakon jednog prekršaja koji je sviran pred kaznenim prostorom naše ekipe, a koji ruku na srce nije postojao jer je domaći igrač pao preko lopte, sudija Petković pokazuje žuti karton našem igraču Tomić Vladanu zbog kako reče sam sudija prigovora. Očigledno je da sudija smatra da je pitanje: "Zašto prekršaj za ovo?" prigovor. Nakon toga, u 08-om minutu mladi Petković ponovo nastavlja da pokazuje žute kartone našoj ekipi, a sve nakon još jednog smiješnog prekršaja, koji samo mladi sudija zna zbog čega je svirao. Naime, žuti karton dobija naš golman Dragić, koji je kao i Tomić upitao zbog čega prekršaj. Nakon toga, nastavljeno je sviranje prekršaja iz serije smiješnih..
Domaći su imali odličnu šansu, kada je nakon centaršuta igrač domaćih Milić šutirao sa 5 m, pored gola.. Nakon početnog grča i naša ekipa se oslobodila pritiska i počela da igra. Imali smo 2 odlična šuta preko Božića i Đurića, kao i šansu preko Tomić Vuka, ali se rezultat nije promjenio..
Pred kraj prvog poluvremena ostali smo sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Tomić Vladan potpuno opravdano. Bila je to dobra prilika za domaće, ali je Dragić odbranio udarac iz slobodnog udarca.
Drugo poluvrijeme je ponovo počelo pritiskom domaće ekipe, ali iako sa igračem više, nisu uspjeli da ozbiljnije ugroze naš gol. U 53-em minutu, naš napadač Mitrović koristi grešku odbrambenog igrača domaće ekipe, zaobilazi golmana i donosi prednost našoj ekipi od 1:0. Domaća ekipa je ponovo pokušavala da uradi nešto više, ali nije uspjela, jer je naša ekipa kontrolisala dešavanja na terenu. Međutim, danas naša ekipa nije mogla da kontroliše glavnog aktera meča. Naime, u famoznom 75 minutu, nakon jednog prekršaja, igrač domaćih iz slobodnog udarca pogađa prečku, lopta se odbija na 6-7 m, naš golman hvata loptu u ruke, gdje dobija udarac od domaćih igrača ali za sudiju Petkovića to nije prekršaja. U nastavku u gužvi ispred gola naš igrač izbija loptu u aut, a igrač domaćih iz jauk pada na zemlju, nakon čega mladi Petković bez ikakve dileme dosuđuje kazneni udarac sa 11m iako ni sam nije vidio situaciju. I sam igrač domaćih je posle rekao da kaznenog udarca nije bilo, čak mu se i domaća publika smijala ne vjerujući šta gledaju..
U gužvi oko sudije Petkovića najdeblji kraj je izvukao naš desni bek Bumbić. Naime, mladi sudija Petković udara pesnicom našeg igrača u predjelu oka, iako niko iz naše ekipe nije htio fizički da nasrne na sudiju, jer smo samo tražili da nam objasni zbog čega je dosudio kazneni udarac..
Nakon toga, sudija onako drsko govori našem igraču da ustane, da mu nije ništa..
Na kraju, našem igraču Bumbiću pokazuje žuti karton, iako je on ležao na zemlji. Vjerovatno mladi "perspektivni" sudija zbog sve zbrke ne zna da igraču koji leži ne može i ne smije pokazati javnu opomenu, a pritom ga je on sam udario..Zanimljivo zaista..
U svoj toj gužvi, sudija je poliven vrlo malo vodom, što je njemu bio signal da prekine utakmicu..
Vrhunac bezobrazluka je bila njegova izjava policiji u kojoj je on naveo kako je na njega nasrnuo i udario ga naš igrač sa brojem 7 Božić Branislav. Pomenuti igrač nije bio ni blizu gužve, ali sudija Petković vidi drugačije..
FK "Rudar 1925" ovim putem osuđuje sramno ponašanje glavnog sudije Petković Darka iz Brčkog, kako tokom utakmice, tako i kod prekida, kada je udario našeg igrača. Danas smo došli da odigramo jednu lijepu utakmicu, ali nismo uspjeli u tome zahvaljujući gore pomenutom.
Žalbu ćemo svakako uložiti, a takođe upotrebićemo još neka pravna sredstva kako bi zaštitili našeg igrača. Očigledno je da mladi sudija nije dorastao poslu koji obavlja, jer ovo nije prvi put da pravi "cirkus" na utakmicama koje on sudi.
Domaćim igračima se zahvaljujemo na korektnoj igri i radujemo se našem sledećem susretu u Ugljeviku, stoji u saopštenju FK Rudar 1925.

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica
Lokomotiva 4 : 0 Podrinje
Milići 1 : 1 BSK Ledinci
OFK Šekovići 3 : 0 Rudar 1925
Čelopek 1 : 0 Jedinstvo
Omladinac 5 : 2 Birač