14.10.2018 E.Škulj/KakanjLive

Kaknju bodovi u Cazinu

13.10.2018. - Podmlađena ekipa rukometnog kluba Kakanj pružila je odličnu partiju u okviru četvrtog kola Prve rukometne lige Federacije – grupa Sjever i slavila na gostovanju u Cazinu protiv Krajine rezultatom 36:29.

Iako su u ovom meču nastupili znatno oslabljeni bez trojice ponajboljih igrača, Bračkovića, Balte i Lilića Kakanjci su odigrali sjajan meč i upisali veliku pobjedu na neugodnom gostovanju u Cazinu.

Ekipa Nedžada Zaimovića je bolje otvorila meč i na odmor otišla sa tri gola prednosti. U drugom poluvremenu su Kakanjci nastavili sa dobrom igrom u oba pravca i zasluženo slavili sa sedam golova razlike.

Mladi Amar Amitović je nastavio da ''maltretira'' protivničke golmane. Bio je najefikasniji igrač ekipe Kaknja sa 13 postignutih golova. Pivot Ejub Demir je dodao osam golova, a Muhamed Spahić šest. Prve golove u seniorskom dresu upisao je i Muaz Kusić koji je susret okončao sa dva gola. Čehajić je susret zavšio sa dvadeset odbrana, dok je minutažu upisao i Admir Hadrović koji je imao i dvije odbrane. U domaćoj ekipi najbolji je bio Alen Durić sa 17 golova, dok je Mirnes Rekić postigao četiri gola.

Ovo je rukometašima Kaknja bila treća pobjeda u četiri susreta, a u narednom kolu u KSC Kakanj ekipu Nedžada Zaimovića očekuje komšijski derbi protiv zeničkog Čelika.

RK KRAJINA CAZIN – RK KAKANJ 29:36 (16:19)

Sudijski par: Adnan Nurić – Elvir Hasić. Delegat: Mevludin Šabić.

Isključenja: Krajina (4 minute), Kakanj(14 minuta). Sedmerci: Krajina (3/6), Kakanj (1/1).

KRAJINA: Tarik Šakonjić, Amar Omanović 2, Tarik Adilagić, Anel Kapić, Smail Dautović 2, Mirnes Rekić 4, Alen Durić 17, Arman Abdagić 2, Sedin Mehić, Amar Buljić 2, Arman Rekić, Irhan Beganović, Taib Mahmutović 1, Adnan Šepić, Edis Beganović 1, Smail Beganović. Trener: Emir Dautović.

KAKANJ: Mevludin Čehajić, Admir Hadrović, Amar Amitović 13, Muhamed Spahić 6, Ejub Demir 8, Tarik Kubat 2, Ahmed Plasto, Sulejman Brkić 1, Mehmed Đokić, Muaz Kusić 2, Ertan Ramić, Salih Delić 4. Trener: Nedžad Zaimović

Rudar 18 : 41 Sloboda
Žepče 26 : 13 Sana 7
Čelik Junior 38 : 33 Bosna 2
Gradačac 35 : 21 Lukavac
Krajina 29 : 36 Kakanj
Čelik 43 : 25 BosnaTS