21.10.2018 Košarkaši Bratunca sjajno su otvorili svoju prvu sezonu u društvu najboljih ekipa u Bosni i Hercegovini. U prvom kolu večeras su na svom parketu savla

Bratunac krenuo pobjedom

Košarkaši Bratunca sjajno su otvorili svoju prvu sezonu u društvu najboljih ekipa u Bosni i Hercegovini. U prvom kolu večeras su na svom parketu savladali ekipu Kaknja sa 82:77 u sjajnoj amtosferi koju je priredila domaća publika.

Domaćini su dominirali u prvom poluvremenu u svim segmentima košarkaške igre završivši ovaj dio utakmice sigurnom prednošću od 44:28. Sjajno su u tom periodu igrala američka pojačanja Tavarion i Alcegaire za koje Kakanjci nisu imali rješenja.

Probudio se gostujući tim u nastavku na krilima Arslanagića i Josipovića dobivši treću četvrtinu s 9 razlike i otvorivši ponovno ovu utakmicu. Ipak, domaći su smogli snage da završe ono što su započeli u prvom poluvremenu i na kraju su zasluženo slavili.

Alcegaire s 23 i Pantić sa 17 najefikasniji kod Bratunca a Tavarion je dodao 13 poena. Arslanagić s 23 i Josipović s 15 koševa najbolji kod Kaknja.

Bratunac: N.Nikolić 4, S.Nikolić 11, Pantić 17, Tavarion 13, Alcegaire 23, Ni.Nikolić, Pavlović 12, Bogičević, Alempić, Milošević, Maksimović, Kovač 2

Kakanj: Begić 11, Josipović 15, Muflizović 4, Čurevac 4, Arslanagić 23, Velić 5, Mešinović, Buza 4, Jovanović 2, Palavra 9, Delibašić, Tepić

Sloboda 83 : 73 Bosna Royal
Bratunac TRB 86 : 82 Kakanj
Široki 70 : 54 Vogošća
Mladost 92 : 77 Zrinjski
Spars 107 : 47 Gradina