Trnovica ubjedljiva u Brčkom

Poslije devet kola, Trnovica je  u Brčkom upisala ubjedljivu pobjedu nad domaćom Lokomotivom. Pobjeda od 0:6, u 12. kolu regionalnog Istoka,  podigla je Trnovicu samo za  jedno mjesto na tabeli,  ali je značajno umanjila negativnu gol razliku koju je ova ekipa imala. Gubitak bodova je brčansku ekipu spustio na pretposljednje mjesto.

Trnovica je u Brčko došla po bodove, što se moglo vidjeti od samog starta.  Gosti već u 2. minutu dolaze do vođstva od 0:1 kada se, nakon izvedenog kornera, u gužvi ispred gola Lokomotive najbolje snašao kapiten i smjestio loptu u mrežu. Uprkos stalnim napadima Trnovice, mreža Lokosa je  mirovala sve do 20 minuta, kada  Saša Simić šalje  loptu Maksimoviću, on bježi domaćoj odbrani i, izašavši jedan na jedan sa golmanom Stjepanovićem,  rutinski ga matira. Dva minuta kasnije, Erkić šalje loptu u prazan prostor gdje Maksimović  još jednom vara protivničku odbranu, dolazi do golmana koji ga ruši, a sudija nema dileme i pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je kapiten Simić, za 0:3, rezultat s kojim se odlazi na odmor. Na samom početku drugog dijela domaća ekipa propušta priliku da smanji prednost Trnovice, kada je Ćumurović, nakon dosuđenog jedanaesterca za Lokomotivu, loše šutirao.  A onda, za samo par minuta gosti postižu tri pogotka. U 62. minutu, sjajan  kontranapad  koji su izveli Maksimović i M.Simić, zavšava se pogotkom Radovića za 0:4. Već u narednom napadu raspoloženi Maksimović ponovo bježi odbrani Lokomotive  i povratnom loptom nalazi Radovića koji, sa nekih 18 metara, još jednom  matira  golmana gostiju za 0:5. Za pogodak kojim je stavljena tačka na ovu utakmicu, u 65. minutu, najzaslužniji je  desni  bek Mićić, koji centrira loptu na penal, ona se odbija do Tanackovića koji je dropkikom šalje u donji desni ugao mreže Brčaka.

Trnovica je u Brčkom upisala svoju treću pobjedu u ovoj sezoni.

„U posljednjih nekoliko kola stabilizovali smo svoju igru, uspjeli smo odigrati neriješeno sa najboljim ekipama u ligi, a na utakmici sa Lokomotivom konačno smo upisali ubjedljivu pobjedu. S obzirom da se u tim vratilo nekoliko igrača koji su kuburili sa povredama, nadam se da ćemo u narednim kolima  nastaviti sa uspješnim partijama i vratiti se u gornji dio tabele, gdje po svom kvalitetu i spadamo“, kazao je Desimir Maksimović, prvotimac Trnovice.

OFK Trnovica

Lokomotiva (Brčko) – Trnovica

Stadion Lokomotive

Gledalaca:30

Sudija: Aleksandar Jeftenić (Banja Luka)

Strijelci: 0:1M.Simić u 2, 0:2 Maksimović u 20, 0:3 M.Simić u 22. (KU), 0:4 Radović 62, u 0:5 radović u 63, 0:6 Tanacković u 65.

Žuti kartoni: Stjepanović, S.Simić, B.Simić (Lokomotiva), Erkić (Trnovica)

Lokomotiva: Stjepanović, Simikić, S.Simić, Dragičević, Stamenić, Čačković, Lazić (od 46. Vuksanović), B.Simić, Ćumurović, Balorda, D.Simić

Trener: Željko Kajiš

Trnovica: O.Savić, Perić, Simić, Radović, Erkić, Mićić, Gutalj, Maksimović, Jovanović (od 69. Miličić), Tanacković, M.Simić (od 69.M.Savić)

Igrač utakmice: Desimir Maksimović (Trnovica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica