2 : 2
0 : 2

Remi za svačije ukuse

01.10.2016 Slađan Jeremić

U duelu šamačkog Borca i Kozare gosti su rano poveli, stekli kapitalnu prednost, a onda povukli ručnu i na kraju srećno stigli do boda.

Kozara je zatresla mrežu protivnika preko Saše Popovića u 5. minutu, povisila svoju prednost u 9. minutu preko Nevena Bunića i onda stala.

Borac je u 40. i 51. minutu imao slobodne udarce sa ivice šesnaesterca, mnogi bi ih poistovijetili sa kolosalnim prilikama, ali Mirza Hasanović i Zoran Brković nisu bili precizni. Nešto kasnije i golobradi Saša Maksimović loptu je poslao pored praznog gola.
Onda je u 70. minutu Armin Sinanović bio siguran i vratio nadu Šamčanima. Međutim, pet minuta kasnije Igor Makitan je iz slobodnog udarca pogodio stativu Borčevog gola, a ubrzo dva puta umalo da pogodi sopstvenu mrežu.

U 87. minutu Mirza Hasanović je nabacio loptu sa desne strane, Brković je izjednačio rezultat. Prije tog detalja, ali u samom finišu utakmice Borac je potpuno dominirao.

Ispostavilo se prekasno, za potpuni preokret.

BORAC (Š) - KOZARA 2:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 S. Popović (5), 0:2 Bunić (9), 1:2 Sinanović (60), 2:2 Brković (87).
Stadion: Gradski u Šamcu.