72 : 87

Leo melje redom

04.03.2018 Administrator DC

KoÅ”arkaÅ”i Leotara su na izuzetno teÅ”kom gostovanju ekipi Student Igokee ostvarili pobjedu sa 15 poena razlike ā€“ 72-87 (18:18, 21:22, 12:23, 21:24).

Prve dvije četvrtne protekle su u izjednačenoj borbi. Domaćini su uglavnom bili u vođstvu, pa su sredinom drugog perioda doÅ”li do 6 poena prednosti ā€“ 29:23. Ipak, izabranici Dražena Å egrta uspjevaju da preokrenu rezultat u svoju korist, pa se na odmor otiÅ”lo sa jednim poenom prednosti za goste 39:40.

Treća četvrtina donosi pravu rapsodiju momaka u plavo-bijelim dresovima. Fenomenalnom igrom u odbrani i izuzetnom realizacijom potpuno su izbacili iz ritma domaće koÅ”arkaÅ”e. PokuÅ”ao je Žarko Milaković trener Studenta čestim izmjenama, minutama odmora da ā€œvratiā€ svoje pulene, ali jednostavno na parketu dvorane Nenad BaÅ”tinac u tim trenucima postojala je samo jedna ekipa, Leotar.
Posljednji period Leotar je znalački sačuvao stečenu prednost i na kraju slavio protiv osvajača Kupa RS i favorita u ovom meču Student Igokee rezultatom 87:72,piŔe Trebinje Live.

ā€œVelika i zaslužena pobjeda mojih momaka protiv izuzetne ekipe koja nije slučajno savladala prvoligaÅ”a Mladost iz Mrkonjić Grada u finalu Kupa. Ponosan sam na igrače koji nisu podlegli pritisku, nego su mudrom i znalačkom igorm osjetili kada mogu prelomiti meč u svoju koristā€, rekao je Å egrt neposredno po zavrÅ”etku meča.

Ovom pobjedom Leotar je povećao Å”anse da sa prve pozicije uđe u doigravanje za prvaka Republike Srpske i plasmana u Prvu koÅ”arkaÅ”ku ligu BiH.

KK Leotar / FOTO: Trebinje Live