2 : 6

Borac ne posustaje

19.11.2018 Z. Ančić

Uvjerljivim trijumfom je počeo, a isto tako je dubički Borac spustio zavjesu na uspješnu fudbalsku jesen na regionalnom zapadu. U okviru posljednjeg 15. jesenjeg kola Regionalne lige Zapad, Borac je gostovao u Banjoj Luci kod ekipe Krajine, gdje je slavio 6:2. Gosti su pogotkom Delića poveli već u 6. minuti, sedam minuta kasnije Latinović je poravnavao na 1:1. Novo vođstvo gostima donosi Tomaš u 30. minuti, a u 37. Reljić povećava na 3:1.

Dominacija gostiju nastavljena je i u drugih 45 minuta, Ćulibrk u 66. minuti, Antonić u 76. pa opet Ćulibrk u 80. donijeli su gostima uvjerljivih 6:1. Do kraja susreta, domaći su koliko toliko uspjeli ublažiti poraz golom Bobara u 85. minuti.

Odavno je do poznata biloda je Borac jesenji prvak, a kako igra, izvjesno je i da će uskoro biti drugoligaš, s obzirom da već na polusezosni ima 14 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca,ekipu Brastva.