69 : 60

Sutjeska bućnula u TrebiÅ”njicu

04.11.2018 Trebinje Live

U trećem kolu Prve muÅ”ke lige Republike Srpske u koÅ”arci KK "Leotar" je pobijedio KK "Sutjeska" iz Foče 69:60 (16:19, 21:11, 16:18, 16:12).Ā

Prva utakmica odigrana na domaćem parketu privukla je u Sportsku dvoranu "MiloÅ” Mrdić" oko 200 gledalaca koji su u večeraÅ”njoj utakmici bili velika podrÅ”ka domaćim igračima.

Gosti su u prvoj četvrtini bili daleko bolji od domaćina pa su u petom minutu vodili sa 8:10, a nakon prvih deset minuta bilo je 16:19. U drugoj četvrtini domaćini su preuzeli inicijativu tako da su u 15. minutu vodili sa 30:23. Do odlaska na odmor obje ekipe su postigle po sedam koÅ”eva tako da je rezultat nakon 20. minuta bio 37:30.

Na početku drugog poluvremena gosti su napravili seriju 0:7 i doÅ”li su do poravnanja na 37:37. Ali tada je trener Dražen Å egrt zatražio tajm-aut i ponovo dolazi do vođstva Leotara.

U posljednjih deset minuta ulazi se sa prednoŔću Leotara od pet koÅ”eva razlike 53:48. Nakon 35. minuta igre bilo je i plus devet - 63:54, a devet razlike bilo je i na kraju utakmice 69:60.

Tokom utakmice povrijedio se Damjan MiloÅ”ević tako da se tek nakon pregleda u bolnici znati da li će on biti u ekipi na sljedećoj utakmici.

Trener Dražen Šegrt pohvalio je momke koji su nakon tajm-auta pri rezultatu 37:37 vratili se na parket i odigrali dobru rolu na čelu sa Šakotićem, Damjanovićem, Ninkovićem.

"Ovaj rezultat nije uopÅ”te iznenađenje u smislu da smo mi teÅ”ko dobili jer u ovakvim utakmicama ekipa raste i zato mi je drago da je na kraju bilo povoljno za nas",Ā istakao je Å egrt.

Sljedeće kolo već je u utorak kada Trebinjci idu u Banjaluku gdje ih dočekuje KK "Borac".

KK "Leotar":Ā Kalem, Raičević 2, Damjanović 10, Milanović, BrnjaÅ”ić, Batinić, Popara 2, MiloÅ”ević 6, Fimić 4, Milidragović 11, Ninković 16, Å akotić18 . Trener: Dražen Å egrt.

KK "Sutjeska":Ā Marić, PeriÅ”ić, I. Radović 5, Tunguz 14, V. Radović, D. Vuković 3, B. Vuković, Mrković 4, S. Radović 13, Živanović 12, Drakula, Sladoje 9. Trener: Milenko Ivanović.