1 : 2
0 : 2

Pobjede Noriča i Votforda, Ŕokantan poraz Bormuta

16.01.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Noriča sačuvali su prvu poziciju ČempionÅ”ipa. ''Kanarinci'' su u 24. kolu savladali Kardif u gositma sa 2-1.

Norič je sjajno otvorio meč. Ekipa Danijela Farkea, golovima Henlija i Kantvela je doÅ”la do 2-0. U nastavku susreta domaći su zaigrali bolje. Golom Reilsa su smanjili na 2-1. Ipak, do kraja utakmice nisu doÅ”li do boda.

Do pobjede je doŔao i Votford. Votford je na svom terenu dočekao ekipu Hadersfilda. U prvom poluvremena nije bilo golova. U nastavku susreta, ipak su doŔli do pobjede. Golovima Kleverlija i Pedra slavili su sa 2-0.

Novi kiks imao je Bormut. ''TreÅ”njice'' su na svom terenu igrali sa Lutonom. Već u prvom poluvremenu su krenuli probleme jer je Lerma dobio crveni. U nastavku susreta, gosti su iskoristili igrača viÅ”e te su golom Devsburi-Hola doÅ”li do pobjede.

U ovom kolu trebao se igrati derbi Redinga i Brentforda ali je odložen radi korone u redovima gostiju.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Cardiff City Norwich City