• Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Nova Zvezdina nula

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МАКАБИ 80:84 (21:17, 26:14, 14:22, 19:31)

Београд - Дворана: Штарк арена. Гледалаца: . Судије: Фернандо Роча, Гитис Вилиус, Сашо Петек.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Смарт 12, Лазаревић, Ханга 13, Давидовац 7, Митровић 8, Тоби, Боломбој 11, Илић, Гиедратис 8, Гилеспи 1, Дос Сантос 20. Тренер: Јанис Сферопулос.

МАКАБИ: Кливленд 6, Веб 2, Браун 10, Болдвин 14, Менко, Дибартоломео 3, Риверо 2, Коен 3, Томасон, Нибо 18, Блат 3, Колсон 23. Тренер: Одед Каташ.

Први окршај два београдска евролигаша 21. децембра припао је гостујућој Црвеној звезди, победила је Макаби 98:92 у дворани "Александар Николић".

Сада када црвено-белима победа није много значила, а Израелцима јесте за плеј-оф/плеј-ин узвратио је Макаби, као гост, у "Штарк арени", иако је почетком другог полувремена губио 18 разлике.

Звезда је стала у последњој деоници, серија 17:2 гостију, преокрет, после тога и везаних закуцавања Ниба нису се црвено-бели опоравили - 80:84.

Црвено-бели су пред меч имали велике кадровске проблеме, ван строја су били: Теодосић, Топић, Томпкинс, Лазић, Недовић... Меч са Макабијем на терену није завршио дос Сантос, добио је лакат у главу, отетурао се са терена у свлачионицу.

У. 30 колу Евролиге Црвена звезда 20. марта (20 часова) дочекује Панатинаикос.

ТОК МЕЧА

Прва четвртина:

После мало више од два минута Звезда је, углавном преко Боломбоја, повела - 9:3.

У последње 73 секунде прве четвртине серијом 5:0 црвено-бели су вратили предност до прве паузе - 21:17.

Друга четвртина:

Контра, ел еј ап за Смарта и поени, Звезда је у 15. минуту дошла до двоцифреног плуса - 33:22.

После тројке Смарта три минута пре полувремена Звезда је дошла до максималних +14 - 38:24.

После контре и закуцавања Ханге било је и +17 - 45:28.

ОВДЕ можете погледати ФОТО галерију са меча у "Штарк арени".

Трећа четвртина:

После поена Јага Звезда је дошла до +18 - 49:31.

Макаби је до средине квартала преполовио минус после закуцавања Болдвина - 55:47.

Звезда је некако задржала плус до последње паузе, али су се гости којима је тренутно евролигашка база на другом крају Београда опасно примакли - 61:53.

Четврта четвртина:

Колсон и Браун су поенима и серијом 6:0 довели госте на само кош минуса - 61:59.

Серија 17:2 гостију у последњем кварталу и два везана закуцавања Ниба - 63:70, гости су преокенули четири минута пре краја.

Мало се Звезда освестила, тројком Давидовца се примакла - 70:72, али је истом мером одмах узвратио Колсон - 70:75.

Потом је Дос Сантос промашио за три, кренуо је да се бори за лопту, а онда је добио лакат у главу од Колсона. Није могао да настави меч, ошамућеног су га одвели у свлачионицу.

Фаул је свиран Јагу, а намерна лична Колсону - 71:76.

Ханга је тројком вратио наду - 74:76. Колсон је поново са линије бацања одмакао ривала - 75:80.

Имала је Звезда напад за изједначење - 77:80, али је Ханга давио и удавио лопту, а онда испуцао ер бол. Дибартоломео је то казнио тројком - 77:83. Узвратио је Гиедраитис пет секунди пре краја - 80:83, али било је касно.

Međunarodna košarka Međunarodna košarka Euroleague Crvena zvezda Meridianbet Maccabi Playtika