Petarda za Borac

Futsaleri Borca upisali su visok poraz na gostovanju ekipi Mostar SG Staklorad, u okviru posljednjeg kola prvog dijela premijerligaške sezone.

Mostarci su crveno-plave savladali rezultatom 5:1, a do prednosti od četiri gola stigli su još u prvom poluvremenu.

Redom su za domaće pogađali Meldin Podrug (2.), Nemanja Momčilović (14.), Adnan Kalajdžić (17.) i Bilal Jelić (18.). Jedini gol za Borac na ovoj utakmici postigao je Nikola Zec u 25. minutu, dok je konačnih 5:1 postavio Marin Suton u pretposljednjem minutu.

Borac je nakon ovog poraza ostao na šestom mjestu sa 11 bodova, a da li će na njemu dočekati i nastavak sezone, biće poznato nakon nedjeljnog okršaja Slobode-Kompred i Željezničara, koji na sedmoj poziciji kasni bod za našim timom.

Naredne takmičarske obaveze igrače Slobodana Blagojevića čekaju u utorak (12. decembar), kada će u dvorani ”Borik”, od 19.30 časova, ukrstiti koplja sa Hercegovinom iz Širokog Brijega u meču osmine finala Kupa BiH.

MOSTAR SG STAKLORAD – BORAC 5:1

strijelci: 1:0 Podrug (2.), 2:0 Momčilović (14.), 3:0 Kalajdžić (17.), 4:0 Jelić (18.), 4:1 Zec (25.), 5:1 Suton (39.), dvorana: ”Midhat Hujdur”, gledalaca: 70, prvi sudija: Dušan Berak (Trebinje), drugi sudija: Mirza Zubić (Visoko), treći sudija: Oliver Kožul (Široki Brijeg), žuti kartoni:

MOSTAR SG STAKLORAD: Momčilović, Radin, Kahvedžić, Podrug, Jelić. Još su igrali: Kalajdžić, Ćatić, Suton. Trener: Mirsad Fazlinović.

BORAC: Stanivuković, Savić, Janković, Munjiza, Mirković. Još su igrali: Zec, Eskić, Stojičić. Trener: Slobodan Blagojević.

(borac-sport, foto: borac-sport)