I juniori Zvijezde 09 slavili na Grbavici

Juniorska selekcija Zvijezde 09 iznenadila je danas Željezničar u okviru Premijer omladinske lige BiH te je slavila pobjedu rezultatom 3:1 na Grbavici.

Odličan ovosezonski niz od 11 utakmica bez poraza prekinut je, a Plavi su ostali na 29 bodova i nakon ovog kola.

Odlična Zvijezda koja igra jako dobar fudbal u omladinskim kategorijama danas je favorizirani Željezničar iznenadila iako je na poluvremenu imala zaostatak od jednog gola.

Elvir Duraković je pogotkom sa bijele tačke u 30. minuti doveo Željezničar u vođstvo u 30. minuti, a samo četiri minute kasnije, gosti su imali šansu da sa bijele tačke dođu do poravnanja. Ipak, Goran Šujić je promašio jedanaesterac.

Solidnu igru u drugom dijelu Zvijezda kruniše u 60. minuti, a pogodak za poravnanje postigao je Aleksa Vintonji. Igor Blagojević je samo tri minute kasnije pogodio za 2:1, a tragičar iz prvog dijela Šujić se iskupio za promašeni jedanaesterac i pogodio je za vodstvo gostiju od 3:1 u 66. minuti.

Željezničar je do kraja pokušavao da stigne do poravnanja i imao je nekoliko prilika, ali do gola nije uspio doći. Ovim trijumfom Zvijezda je došla na 25 bodova i s obzirom na to da ima utakmicu manje od ostalih timova, nameće se kao potencijalni kandidat za naslov juniorskog prvaka BiH.

Mladost 2 : 1 Velež
Čelik 5 : 5 Sloboda
Radnik 1 : 3 Zrinjski
Travnik 0 : 1 Sarajevo
Krupa 2 : 0 Slavija
Borac 1 : 1 Široki Brijeg
Željezničar 1 : 3 Zvijezda 09