EL: Moćni Radonjin Bajern zaledio Darušafakau na -46

Košarkaši Bajerna ponizili su Darušafaku u šestom kolu Evrolige, rezultatom 116-70.

Bajern je dobro otvorio susret. Buker poenterski i Jović razigravački, bili su raspoloženi na startu meča. Darušafaka je u prvom periodu uspjela da održi priključak ali je Bajern prvi period dobio 21-17. U drugom poluvremenu na terenu je postojao samo Bajern. Drugi period otvorili su serijom 10-0. Kasnije je Dacka napadački nešto i odigrala ali je Bajern na poluvremenu imao ubjedljivih 54-35.

Nastavak je bio igra Davida i Golijata. Bajern je naprosto uništavao Dacku. Jednostavno su pogađali sve a odbrana je bila dobra. Do kraja trećeg perioda, Bajern je otišao na velikih +34. Dacka je nešto igrala na startu poslednjeg perioda. Ali u poslednjih pet minuta na terenu je postojao samo jedan tim. Krenula je serija trojki Bajerna i domaći su na kraju došli do velikih +46. Treba reći da je Bajern trojke šutirao sjajno i to nevjerovatnih 18/26.

Bajern je do pobjede predvodio Buker sa 18 poena dok je goste predvodio Evans sa 20 poena i osam skokova.