Mujo srušio Borac

Fudbaleri Borca pretrpili su danas prvi poraz u tekućoj sezoni Prve lige Republike Srpske izgubivši od Rudar Prijedora u gradu na Sani rezultatom 1:0. S obzirom da je Borčev protivkandidat za osvajanje titule Sloga iz Gornjeg Crnjelova savladala danas Željezničar Sport tim rezultatom 4:0, razlika između dva tima je smanjena na jedan bod (Borac 38, Sloga 37), pa će o osvajaču jesenje titule odlučiti posljednje kolo, u kojem Borac dočekuje Alfa Modriču, dok Sloga gostuje u Zvorniku ekipi Drine.

Jedini gol u današnjem krajiškom derbiju oko 400 gledalaca vidjelo je u finišu utakmice, tačnije u 87. minutu, kada je crveno-plavu mrežu zatresao Mujo Mujagić. U 33. minutu meča Borac je bio u prilici da stekne prednost, ali je udarac kapitena Saše Kajkuta sa bijele tačke zaustavio golman Mirza Hamzabegović.

RUDAR PRIJEDOR – BORAC 1:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Mujagić (87.), stadion: Gradski u Prijedoru, gledalaca: 400, sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor), žuti kartoni: Kovačević, Gavranović, Crnomarković, Pekija, Ramić, Sajak, Hamzabegović (Rudar Prijedor), Burazor, Ćosić, Popović, Mazić, Šikanjić (Borac).

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Ramić, Lezić, Kovačević, Gavranović, Pekija, Crnomarković, Mrkić (od 64. minuta Lajić), Mujagić (od 90+3. minuta Živanić), Kukavica (od 67. minuta Sajak), Davidović. Trener: Nedžad Žerić.

BORAC: Savatović, Bajić, Kajkut (od 75. minuta Šikanjić), Ćosić, Si. Dujaković (od 46. minuta St. Dujaković), Žeravica, Mojović, Burazor, Mazić, Popović, Aničić (od 62. minuta Jakupović). Trener: Darko Vojvodić.

Sloga 4 : 0 Željezničar Sport Team
Sloboda 1 : 3 Drina
Slavija 2 : 1 Sutjeska
Alfa Modriča 0 : 0 Kozara
Rudar Prijedor 1 : 0 Borac
Podrinje 5 : 0 Tekstilac