Leo pao u Gračanici

U 9. kolu Premijer lige BiH, RK "Leotar" je na vrućem terenu u Gračanici izgubio od RK "Gračanice" 24:20 (13:9).

Domaćini su večeras imali i osmog igrača - izvanrednu publiku koja je svojim igračima, kad je bilo najteže, bodrenjem pomogla da preokrenu rezultat.

Ekipa Milana Simonovića vodila je sa 3:7 sredinom prvog poluvremena. Tada domaći igrači preokreću rezultat u svoju korist tako da se na odmor odlazi sa njihovom prednošću od 13:9.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku domaćina koji su imali prednost od četiri gola razlike.

Uporni gosti serijom 0:3 stižu do minimalnog zaostatka od 20:19. Taj rezultat je bio šest minuta prije kraja utakmice.

U posljednjih šest minuta domaćini prave 4:1 tako da je krajnji rezultat bio 24:20.

Trebinjci su prikazali dobru igru i kako se treba igrati u gostima protiv jakog protivnika.

Najefikasniji na terenu bio je domaći igrač Hamidović sa osam, dok je kod gostiju Uljarević postigao četiri pogotka.

Ovom pobjedom Gračanica je došla do sedme pobjede, a Leotar ima tri poraza tako da ekipa iz Gračanice bježi Trebinjcima tri boda.

U Trebinje naredne subote dolazi RK "Lokomotiva" iz Brčkog.

Derventa 27 : 25 Sloga(D)
Goražde 29 : 22 Sloga(GV-U)
Vogošća Poljine Hills 27 : 30 Bosna
Zrinjski 31 : 24 Slavija
Gračanica 24 : 20 Leotar
Lokomotiva 32 : 30 Konjuh
Borac M:TEL 29 : 21 Maglaj