Šveđanke golom pet sekundi prije kraja savladale Srbiju

Rukometašice Srbije poražene su od Švedske 22:21 u 2. kolu Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Šveđanke su na početku imale minimalnu prednost, ali brzo je Srbija zaigrala igru kao protiv Poljske. To im je donijelo prednost od četiri gola, a na odmor se odlazi sa rezultatom 13:11. Šveđanke na početku drugog poluvremena prave seriju 3:0 i preokreću, no sjajnim odbranama Tomašević i Čolić i mini-serijom 2:0, Obradovićev tim ponovo ima vođstvo. Poslije par propuštenih prilika Srbije, Šveđanke stižu do 19:17. Filipa Iden je najzaslužnija što srpske rukometašice nisu postigle gol skoro sedam minuta, kada je Krpež Slezak bila precizna sa sedam metara. Na tri i po minuta prije kraja Švedska je imala +2, ali Pop-Lazić i Lavko izjednačuju na 21:21. Ipak Alm pogađa pet sekundi prije kraja, a Stoiljković ne pogađa zadnji šut i Švedska dolazi do pobjede od 22:21.

Najefikasnija na meču bila je Katarina Krpež Slezak sa sedam golova, Radosavljević je postigla četiri, a na drugoj strani Alm je postigla pet, dok je Gulden imala četiri pogotka. Naredni meč rukometašice Srbije igraju protiv Danske za dva dana.