EL: Budućnost savladala Barsu

Košarkaši Budućnosti upisali su treću pobjedu u Evroligi. Oni su u 11. kolu savladali na svom terenu Barselonu, rezultatom 67-64.

Meč je od samoga starta bio izuzetno tvrd. Nisu odbrane bile toliko dobre, koliko su ekipe loše šutirale. Budućnost se bolje snašla u prvom periodu, kojeg je dobila sa 17-15. Barsa je zaigrala za nijansu bolje u drugom periodu i do poluvremena su došli do vodstva 33-31. I u nastavku smo gledali isti ritam. Loši procenti šuta za tri poena i mali broj poena. Nakon 30 minuta igre, rezultat je bio 46-46. Na krilima Ante Tomića, Barsa je došla do pet poena prednosti. Međuti, serijom od osam vezanih poena Gordića, Budućnost dolazi do preokreta. U jednoj od najbizarnijih završnica ove sezone, Budućnost je uspjela sačuvati pobjedu.

Budućnost su do pobjede predvodili Erl Klark i Nemanja Gordić sa po 12 poena dok je Hanga predvodio goste sa 12 poena.