Modriča pala u Kaknju

Odbojkaši Kaknja su bez većih problema došli i do sedme ovosezonske pobjede protiv ekipe Modriče na domaćem parketu rezultatom 3:0. Odličan meč odigrali su mladi Armin Vehab i Edin Mehić.

Kakanjci su za samo sat vremena i osam minuta igre savladali ekipu Modriče kojoj su u tri seta prepustili svega 51 poen. Bila je ovo prilika da trener Kakanjaca, Almir Aganović pruži priliku mladim igračima prije svega Begiću, Fazliću, Vehabu i Mehiću, a upravo su Vehab i Mehić odigrali sjajan meč i nosili svoj tim do pobjede. Jako dobar meč odigrao je i novajlija Nebojša Januzović koji će bez sumnje biti od velike koristi ekipi Kaknja u nastavku sezone.

U prvom setu Kakanjci na tehnički timeout odlaze sa četiri poena prednosti (12:8) i u nastavku ne dopuštaju gostima da im se rezultatski približe pa su više nego zasluženo slavili sa 25:16 za samo 23 minute u prvom setu.

I drugi set pripao je Kakanjcima identičnim rezultatom za 21 minutu, a Armin Vehab je odigrao sjajno u drugom setu u redovima ekipe Kaknja. Napravio je niz od šest osvojenih poena i nosio svoj tim do 2:0 u setovima.

U trećem setu gosti su ne tehničkom timeoutu imali četiri poena zaostatka (12:8), a Kakanjci su lako došli do prednosti i od šest poena (22:16). Tada je Boris Savić za gostujuću ekipu osvaja četiri poena i činilo se kako će se ući u neizvjesnu završnicu trećeg seta, ali to se nije desilo. Kakanjci su slavili sa 25:19 i upisali sedmu pobjedu u sezoni.

Ovom pobjedom Kakanjci su se učvrstili na drugoj poziciji sa 20 bodova. U narednom kolu ekipa Almira Aganovića igra ponovo na domaćem parketu protiv bijeljinskog Radnika, dok će Modriča na gostovanje ekipi Jedinstva.

OK KAKANJ 78 – MOK MODRIČA 3:0 (25:16, 25:16, 25:19).

KSC Kakanj. Gledalaca: 100

Sudije: Milan Nikolić (Brčko), Armin Mujkić (Zenica). Linijske sudije: Aida Tirić i Ermin Krivokapa (Kakanj). Delegat: Milenko Marić (Banja Luka).

OK KAKANJ 78: Muhamed Begić, Nebojša Januzović, Marko Milovanović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab. Trener Almir Aganović.

OK MODRIČA: Stefan Cvijić, Dragan Blagojević, Milan Dugić, Žarko Blagojević, Dejan Popović, Bojan Gavrić, Srđan Bencun, Marko Karamanović, Boris Savić, Nikola Mišić, Saša Đurić. Trener Lazo Cvijić.

Domaljevac 3 : 0 Majevica
Gacko 3 : 1 Borac
Bosna 2 : 3 Radnik
Kakanj 78 3 : 0 Modriča
Jedinstvo 0 : 3 Mladost