EL: Veliki preokret Barse

Košarkaši Barselone upisali su osmu pobjedu u Evroligi. Oni su savladali Efes na svom parketu sa 80-65.

Efes je nestvarno otvorio meč. Šutirali su gosti sjajno i pogađali skoro sve. Dali su sedam trojki u prvom periodu i dobili ga sa 29-23. Efes je nastavio u sjajnom ritmu i u drugom periodu. Imali su dvocifrenu prednost, imali su i +16 ali su loše finiširali poluvrijeme i dopustili su Barsi da smanji na -11. Barsa je odigrala nestvarno drugo poluvrijeme. Odbranu su pojačali do maksimuma mada ni gosti nisu mogli pogoditi ništa. Efes je u drugom poluvremenu dao samo 15 poena i Barsa je velikim preokretom došla do pobjede.

Barsu je do pobjede predvodio Serafan sa 13 poena i osam skokova dok je u Efesu najbolji bio Motum sa 13 poena.