Tri medalje bh atletičarima

ZENICA, 11. februara (FENA) - Atletske nade Bosne i Hercegovine osvojile su tri medalje na jučer održanom Balkanskom dvoranskom juniorskom prvenstvu u Istanbulu.

Srebrene medelje osvojili su skakačica uvis Sara Lučić, koja je preskočila letvicu na visini od 175 centimrtara, te bacač kugle Nermin Štitkovac, koji je postigao dužinu od 18,51 metar. Bronzanu medalju osvojio je Belmin Mrkanović u trci na 3.000 metara. Mrkanović je ovu dionicu istrčao u vremenu 8:41.22.

Ostali bh. predstavnici ostvarili su sljedeće plasmane i rezultate: Jovan Rosić bio je peti na 800 metara s vremenom 1:55.62, a u istoj disciplini Aleksandar Ćirić zauzeo je 11. mjesto s vremenom 2:01.40; Hajrudin Vejzović u trci na 60 metara bio je šesti s 7.09 sekundi (u kvalifikacijama je zauzeo drugo mjesto u grupi s vremenom 7.06); Oleg Galić na 3.000 metara bio je sedmi s 9:25.26 minuta, kao i Aleksandra Roljić u trci na 800 metara, koju je istrčala za 2:14.02. Stefan Stanković u skoku udalj osvojio je deseto mjesto sa 6.59 metara.