Sutjeska bućnula u Drinu

U 17. kolu Prve lige RS za košarkaše ekipa Drine Princip savladala je Sutjesku rezultatom 81:74 (24:17, 20:14, 22:23, 15:20) i drugom vezanom prvenstvenom pobjedom značajno povećala šanse za opstanak u prvoligaškom društvu.

Gosti iz Foče su postigli prve koševe na meču i ispostaviće se na kraju da je to bilo jedino vođstvo gostiju tokom cijele utakmice. Domaći tim je napravio seriju od 7:0, a tri minuta prije kraja Drina Princip je imala prednost od 17:6.

Najveću prednost u prvom periodu domaći sastav je imao 13 sekundi prije kraja ovog dijela igre kada je rezultat na semaforu bio 24:12. Ležerna igra i dvije greške domaćih igrača gosti su iskoristili da u posljednje dvije sekunde postignu čak pet koševa, pa je na kraju prve četvrtine bilo 24:17.

Na startu druge četvrtine košarkaši Drine Princip su zaigrali angažovanije i poslije četiri minuta igre bilo je 32:20. Ovaj period igre obilježila je odlična igra Pavla Boljkovca koji je asistencijama i koševima dao najveći doprinos da se na odmor ode sa 44:31 u korist domaćeg tima.

U treću četvrtinu domaći tim je silovito ušao i poslije svega 30 sekundi igre u ovom peridu rezultat je bio 50:31. Prednost od petnaestak poena razlike domaći košarkaši su održavali sve do finiša treće četvrtine kada su gosti serijom koševa prednost smanjili na 66:54.

Do sredine posljednje četvrtine domaći košarkaši su održavali prednost od desetak poena razlike kada su gosti zaigrali jače u odbrani i sa nekoliko vezanih poena stigli do 73:70. U posljednja dva minuta ušlo se rezultatom 75:73, iskusni Goran Bogićević je bio nepogrešiv sa linije slobodnih bacanja, a Kovač i Jović su polaganjima riješili sve dileme oko pobjednika.

Najefikasniji u redovima Drine Princip bio je Pavle Boljkovac sa 27 poena uz 7 skokova i 5 asistencija, Milidrag je postigao 14 poena, Kovač 11, Bogićević i Reljić po osam poena.

Kod gostiju najefikasniji bio je Marko Miranović sa 26 poena, Mrković je postigao 13, Živanović 12, Sladoje 9 i Radović 6 poena.

U narednom kolu košarkaši Drine Princip gostuju ekipi Borca.