Budućnost pobjedom stavila tačku na pripreme

Posljednji kontrolni susret pred  nastavak takmičenja na drugoligaškom Istoku Budućnost je odigrala na svom terenu, gdje je ugostila regionalca Vlasenicu. Meč je završen pobjedom domaće ekipe i rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu oba tima su igrala oprezno, većinom na sredini terena, bez nekih izglednih prilika, tako da je ono završeno bez promjene rezultata. Drugi dio obilježila je ofanzivnija igra domaće ekipe, koja je dvije šanse krunisala pogocima. Do vođstva od 1:0 Budućnost već nakon desetak minuta dovodi  Željko Marković  koji je, nakon odlične akcije sa Krezovićem,  ušao u prazan prostor, odličnim lažnjakom prevario defanzivca gostiju i plasirao loptu u donji desni ugao mreže Vlasenice. Na drugi  pogodak se čekalo do 82. minuta, a prednost domaćih, nakon dodavanja  Duška Markovića, povećava  Dragan Vasiljević,  lobujući vlaseničkog golmana za 2:0. U finišu susreta viđeno je nekoliko prilika na obje strane. Vlasenica je zaprijetila nakon odlične akcije Vuksića, koji šalje dobru loptu između dva domaća štopera, ona dolazi do Milovanovića koji izlazi sam pred golmana, ali čuvar mreže odlično reaguje i sprječava smanjenje rezultata. Nakon samo dva minuta, poslije kornera, lopta se od nekoliko igrača odbija u 16 metara, dolazi do Stanišića, koji odlično reaguje,  ali lopta odlazi tik iznad gola. Najizgledniju šansu, da još jednim pogotkom stavi tačku na ovaj susret, propustio je Željko Marković pogodivši stativu.

U timu iz Pilice  su zadovoljni ostvarenim rezultatom.

„S obzirom da nam je ovo bila generalka pred start proljećne polusezone, trener Krezović je u prvom poluvremenu šansu pružio mlađim igračima, koji u prvenstvu i nemaju mnogo prilike da igraju, a oni su pokazali da su spremni da se suprostave jakom protivniku, kao što je Vlasenica. Naši gosti su se pokazali kao čvrst rival, ali su pali u drugom dijelu, što smo mi iskoristili i utakmicu završili u svoju korist. U četiri kontrolna sureta ubilježili smo tri uzastopne, ubjedljive pobjede, a minimalan poraz smo doživjeli samo od prvoligaša Podrinja, na samom startu, što  pokazuje da smo ispunili svoj plan priprema i da smo potpuno spremni za proljećnu polusezonu, u kojoj imamo u planu da se učvrstimo u sredini tabele.  Moguće je da ćemo prvih par susreta odigrati bez prvog golmana Radića, koji je povrijeđen, ali i Stevanović je pokazao da je na visini zadatka, tako da nas to ne brine“, kazao je Mile Pajić, univerzalac Budućnosti.

Uprkos porazu, Vlaseničani su zadovoljni ovim susretom.

„Ovo je bila generalka da vidimo kako smo se spremili u zimskoj pauzi. Bez obzira što smo danas igrali bez nekoliko standardnih prvotimaca, ekipa je pokazala da ima kvalitet i da može da se nosi sa kvalitetnim protivnikom, kao sto je Budućnost. Prvenstvo počinje za sedam dana, koje ćemo iskoristiri da ispravimo svoje greške koje smo uočili u ovom susretu  i da spremni uđemo u borbu za vrh tabele na regionalnom Istoku, a ako sve bude po planu, već od jeseni ćemo sa Piličanima igrati prvenstvene utakmice, a ne prijateljske. Budućnosti  želimo mnogo uspjeha u nastavku sezone, jer svojim kvalitetom zaslužuju da budustabilan drugoligaš“, istakao je Vladimir Janjić, trener Vlasenice.

Prvu utakmicu u proljećnoj polusezoni Budućnost igra u gostima, u Bratuncu, gdje će se sastati sa novalijom i posljednjeplasiranom ekipom na tabeli Druge lige, grupa Istok,  Bratstvom. Na regionalnom Istoku, u prvom proljećnom kolu, petoplasirana Vlasenica na svom terenu čeka Trnovicu, ekipu iz donjeg dijela tabele.