Drinu HE bod zadržao na trećoj poziciju

Sa prvog proljećnog gostovanja Drina HE se u Višegrad vraća sa osvojenim bodom. Na otvaranju proljećne polusezone na drugoligaškom Istoku, izabranici Jadranka Janjića su sa Jedinstvom, u Brodcu, odigrali  2:2 i podijelili bodove.

Početak susreta obilježila je terenska inicijativa gostujuće ekipe. Do vođstva od 0:1 Višegrađani dolaze u 32. minutu, kada se, nakon izvedenog udarca iz ugla, lopta odbija do Loza, a on je sa dvadesetak metara šalje u mrežu domaćina.  Pred sami odlazak na odmor, Jedinstvo prekida napad gostiju na sredini terena, kreće u kontru po desnoj strani, i nakon centaršuta Jovanović glavom postiže pogodak za izjednačenje. Drugo poluvrijeme bolje otvara domaća ekipa i već nakon šest minuta igre dolazi do prednosti od 2:1. Nakon slobodnog udarca lopta se odbija od živi zid pravo do Perića  koji je smješta u mrežu čuvara Bojanovića. Drina HE se ne predaje, pojačava tempo,  i u 75. minutu uspijeva poravnati rezultat nakon što je rezervista Baranac glavom poslao loptu pored golmana Jedinstva. Minut prije kraja, zbog drugog žutog kartona Lozo je morao napustiti teren, ali Jedinstvo nije imalo vremena da iskoristi prednost igrača više, tako da je ovaj meč završen rezultatom 2:2.

U Drini HE ističu da su zadovoljni podjelom bodova.

„Rezultati prvih utakmica imaju veliki značaj za sve ekipe i za nas je veoma bitno što smo u Višegrad ponijeli barem bod. S obzirom da smo na ovo gostovanje otišli oslabljeni, bez tri standardna prvotimca: Neškovića, Šimšića i Sekulića, rezultatom moramo biti zadovoljni. Utakmica je bila prava prvenstvena, fer i korektna, kako i priliči ekipama iz gornjeg dijela tabele, i mislim da su i gledaoci uživali u sjajnoj fudbalskoj predstavi. Za nas odmora nema, već sutra nastavljamo sa treninzima i pripremama za predstojeće kolo, kada ćemo na svom terenu ugostiti gačansku Mladost i, nadam se, ubilježiti prvu proljećnu pobjedu“, kazao je Jadranko Janjić, trener ekipe iz Višegrada.