Sloboda pregazila Rudar

Rukometni klub Sloboda Tuzla sinoć u Mejdanu, u sklopu 17. kola Prve lige FBiH, dočekao je ekipu Omladinskog rukometnog kluba Rudar iz Banovića.

Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 22:10, nakon 60 minuta slavila je ekipa Slobode  i to rezultatom 41:21.

Pogotke za domaći tim  postigli su Aleksandar Vujnić osam, Enes Skopljak šest, Davor Kadić i Edin Cerić po pet, Emir Suhonjić i Semir Memić četiri, Bakir Pirić i Admir Kišić dva, dok su po jedan pogodak postigli Darko Ilić, Amer Denjo, Arnad Hamzić, Mirza Jusufović i Ermin Jusić.

U suparničkoj ekipi pogotke su postigli Nermin Čamdžić i Dino Sarić pet, Kemal Pozderac, Amer Avdić, Bakir Jahić i Smajo Zejnilagić te po jedan pogodak postigli su Jasmin Demirović, Denis Nurkić i Mahir Salihović.

Sloboda 41 : 21 Rudar
Sana 7 28 : 28 Žepče
Bosna 2 24 : 30 Čelik Junior
Lukavac 19 : 32 Gradačac
Kakanj 36 : 30 Krajina
BosnaTS 25 : 32 Čelik