Ušče bolje od Borca

Košarkaši SKK Borac 1947 poraženi su sinoć od ekipe Ušća rezultatom 68:66 u pretposljednjoj gostujućoj utakmici u Drugoj ligi Republike Srpske. Do kraja takmičenja crveno-plavi će odigrati još dvije utakmice, a prvi naredni protivnik, na ovosezonskom oproštaju od domaće publike, u nedjelju od 18:30 časova u dvorani Obilićevo biće OKK Borac Mako Print.

Izabranici Bojana Božića na najbolji način su otvorili sinoćnji duel i u ranoj fazi stekli dvocifrenu prednost (2:13). Nakon serije 7:0, domaći su uhvatili rezultatski priključak, a do odlaska na dvominutni odmor došli do plusa od 2 poena (21:19). Prvih pet minuta drugog kvartala pripalo je našem timu, koji je došao do 22:30, ali su igrači Ušća u drugoj polovini ovog perioda ponovo uspjeli da dođu do daha i na pauzu između dva poluvremena odu pri minusu od samo jednog poena (34:35).

Treća dionica krenula je mini-serijom igrača SKK Borac 1947 za 34:40, poslije dvojke Mateja Milojevića nešto kasnije je na semaforu bio ispisan rezultat 42:49, dok se u odlučujući kvartal ušlo pri vođstvu našeg tima od 3 poena (49:52).

8 minuta do kraja gradskog derbija 16. runde prednost SKK Borac 1947 iznosila je 6 poena (51:57), međutim ekipa trenera Borisa Blagojevića uspjela je da se izvuče iz te situacije i poenima Sergeja Graorca na 4 minuta do kraja pređe u vođstvo (61:59).

Na pitanje oko pobjednika odgovoreno je u dramatičnoj završnici: jedinom trojkom Đorđa Vukovića Ušće je na 1:50 do kraja steklo 66:63, Kondić je potom nakon prekršaja pomenutog igrača realizovao samo jedno slobodno bacanje, da bi po neiskorištenom napadu i na jednoj i na drugoj strani Graorac stao na liniju za izvođenje slobodnih bacanja nakon prekršaja Davida Gajića.

Organizator igre domaćih nije bio precizan ni prvi ni drugi put, ali je Vuković u borbi pod košem došao do lopte, te je dosuđena “mrtva lopta”, što je u tom momentu značilo novi posjed za domaće. Ponovo je David Gajić potom napravio prekršaj, ovog puta je oba bacanja u poene pretvorio Marko Manojlović, da bi na drugoj strani brze koševe postigao Miloš Prodanović za 68:66.

Kondić je potom faulirao Vukovića koji ne koristi dva bacanja, ali potom poslije ofanzivnog skoka Nemanje Račića ponovo dolazi do lopte. Faulirao ga je tada Nikola Šarić, centar Ušća je ponovo oba puta neprecizan, SKK Borac 1947 je za preostalo vrijeme, devet desetinki, pokušao trojkom da stigne do pobjede, šutirao je Kondić, ali nije bio precizan, pa se Ušće četvrtim trijumfom bodovno izjednačilo sa našim timom.

Najefikasniji košarkaš u našem timu bio je kapiten Nikola Gajić sa 16 poena, a dobrom poenterskom učinku dodao je i 16 skokova, dok je drugi strijelac bio Miloš Prodanović sa poenom manje. U domaćoj ekipi prednjačio je Sergej Graorac sa 16 poena, Nemanja Račić je postigao 14, Marko Manojlović 12, a Đorđe Vuković 11 poena.

UŠĆE – SKK BORAC 1947 68:66

(21:19, 13:16, 15:17, 19:14)

dvorana: Obilićevo, gledalaca: 50, sudije: Dragoslav Rađević, Đorđe Mitrović i Duško Raca.

UŠĆE: Vuković 11, Petraš, Graorac 16, Manojlović 12, Pavić 2, Stanković, Račić 14, Kecman 9, Kuzmanović, Đorđić 1, Blagojević 3. Trener: Boris Blagojević.

SKK BORAC 1947: Šarić 5, Prodanović 15, Milojević 7, Karanović, Knežević, D. Gajić 7, Sekulić 7, N. Gajić 16 (16 skokova), Kondić 9. Trener: Bojan Božić.

Mladost 69 : 79 Mladost Bulldogs
Sloboda 73 96 : 56 Lijevče
Una 58 : 85 Rookie
OKK Borac Mako Print 82 : 87 Kozara
Ušće 68 : 66 SKK Borac 1947