Dobar dan premijerligaši

Fudbaleri Borca nakon prvog dana vikenda još su bliže osvajanju titule u Prvoj ligi Republike Srpske i povratku u Premijer ligu BiH. Izabranici Darka Vojvodića savladali su na Gradskom stadionu u utakmici 20. kola ekipu zvorničke Drine rezultatom 1:0, iskoristili poraz Sloge u Derventi (1:0) ranije tokom dana i prednost nad najbližim pratiocem iz Gornjeg Crnjelova uvećao na 8 bodova.

Borac je bio bolji rival u prvom poluvremenu i stvorio nekoliko opasnih situacija pred golom gostiju, ali je izostajala realizacija. Prvih 45 minuta završeno je rezultatom 0:0, a sa atacima je naš krenuo i od starta nastavka. Do vodećeg a ispostavilo se kasnije i pobjedonosnog gola Borac je došao 30 minuta prije kraja, kada je nakon gužve pred golom Drine i jedne odbijene lopte u polje odlično regovao Miloš Žeravica, namjestio se na udarac van kaznenog prostora i sjajnim šutem matirao čuvara mreže Zvorničana Marka Bogićevića.

Dva kola prije podjele lige na plej-of i plej-aut Borac, kako rekosmo, ima osam bodova više od Sloge iz Gornjeg Crnjelova, a u narednoj rundi će gostovati u Foči ekipi Sutjeske.