Miha preporodio Bolonju i spasio ju ispadanja

Fudbaleri Bolonje napravili su ogroman korak ka opstanku u seriji A. Oni su na svom stadionu savladali Empoli sa 3-1.

Meč nije počeo dobro za Bolonju. Naime, pogotkom Pajaca, Empoli je poveo sa 1-0. To je i bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku domaći dolaze do preokreta. Prvo je Soriano pogodio za 1-1. Potom Orsolini pogađa za 2-1 da bi Sansone u završnici potvrdio pobjedu Bolonje.

Bolonja je sada 14. i od Empolija koji je prvi ''ispod crte'' imaju osam bodova više na četiri kola do kraja. Zaista je Siniša Mihajlović preporodio Bolonju. On je u 13 utakmica ostvario sedam pobjeda, dva remija i četiri poraza. Ukupno su osvojili 23 od 39 bodova a na poslednje četiri utakmice imaju tri pobjede i remi.

34 .kolo Italija: Serie A
Internazionale 1 : 1 Juventus
Roma 3 : 0 Cagliari
Bologna 3 : 1 Empoli
SPAL 1 : 1 Genoa
Sampdoria 1 : 2 Lazio
Torino 2 : 0 Milan
Frosinone 0 : 2 Napoli