Zdjelar čuva Slobodu

Sloboda Novi Grad - Sloga Dobo

Fudbaleri Slobode prekinuli su seriju od tri uzastopna poraza i ostvarili važnu pobjedu u borbi za opstanak u Drugoj ligi Republike Srpske „Zapad“.

„Crveni“ su u okviru 24.kola kao domaćini bili bolji od Sloge iz Doboja rezultatom 2:1, a pobjednički gol tri minute prije kraja postigao je Bojan Zdjelar.

Pred oko 80 gledalaca na „Mlakvama“, gosti iz Doboja su poveli u 43.minutu preko Stefana Ilića, a na odmor se ipak otišlo sa 1:1, jer je izjednačenje domaćima u nadoknadi vremena donio mladi Filip Vejnović.

Slobodi je ovo ukupno osma prvenstvena pobjeda i sa 28 bodova i dalje zauzima 13.mjesto na tabeli.

Rezultat koji ide u prilog ekipi Zlatka Jelisavca je poraz Sloge iz Trna u Žeravici od vodećeg Jedinstva sa 3:0. Sloga je na poziciji niže od Slobode, u zoni ispadanja, na 14.mjestu sa 22 boda (6 bodova manje).

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu 4. i 5.maja, fudbaleri Slobode će ponovo biti domaćini – u Novom Gradu će gostovati Karanovac.