I delegeta bih istukao,ali je pobjgao

Susret 20. kola Druge lige Zapad između Bratstva i Travnika prekinut je u 90. minuti nakon što je igrač domaćeg tima Adem Talić napao glavnog sudiju Antonia Tomića iz Kreševa.

Kako stoji u izvještaju delegata Jasmina Veladžića igrač domaćih Adem Talić u 90. minuti pri rezultatu 1:1 uhvatio sudiju Tomića u predjelu vrata, te mu udario šamar u predjelu obraza.

Kao što se očekuje, gosti iz Travnika će dobiti utakmicu službenim rezultatom, dok se mogu očekivati velike kazne za Talića i ekipu Bratstva.

U izjavi za Source portal glavni akter ovog incidenta Adem Talić rekao je kako da je sudija isprovocirao njega i njegove suigrače, te kako se ne kaje za ono što je uradio.

“Sudija je prvo pluvrijeme svirao koliko toliko dobro, bilo je žutih kartona na prvu riječ upućenu prema njemu od strane igrača. Drugo poluvrijeme je ipak bila druga priča, jer su sudije počele su navlačiti prekršaje za naše protivnike na oko 20-25 metara od našeg gola. Na kraju utakmice je nastao haos. Nakon jednog prekida jedan naš igrač samo malo je malo gurnuo sudiju, a on se pravio kao da mu je nanio neku težu povredu. Krenuo je prema delegatu, a nakon što sam vidio koja mu je namjera, potrčao sam prema njemu, uhvatio ga za vrat i udario mu jedan šamar. Zatim je dotrčao i pomoćni sudija, kojeg sam također uhvatio za vrat. Svi zajedno su pobjegli kod policije i tad je utakmica prekinuta”, izjavio je za Source portal igrač Bratstva Adem Talić.

I pored ovakvog ponašanja, Talić ne smatra da bi trebao biti žestoko kažnjen.

“Sve su to plačenici. Ne, ne kajem se ni malo, jer su napravili cirkus od utakmice. Žao mi je samo mojih saigrača i gledaoca koji su sve to gledali, dok su sudije i delegat hladno izašli kao da ništa nije desilo. Očekujem minimalnu kaznu koju Savez može izreći”, govori Talić.

Na kraju razgovora rekao je da žali što nije ‘stigao’ delegata.

“Njega nisam udario, da sam ga stigao i njega bih ošamario”, rekao je Adem Talić za Source.

Izvor:sportske.ba

FK Vitez 4 : 1 Busovača
Rudar 2 : 2 Travnik
Brekovica 78 2 : 1 Iskra
Kiseljak 8 : 0 Podgrmeč
Sloga 2 : 1 Vlašić
Krajišnik 3 : 0 Bratstvo