Milići čuvaju lidersku poziciju

Ubjedljivom pobjedom nad Partizanom iz Donje Trnove Milići su zadržali lidersku poziciju. Utakmica 24. kola regionalnog Istoka, odigrana na Supač polju, završena je rezultatom 4: 2.

Milićani  su od početka pa do samog kraja kontrolisali meč i pokazali da se nivo njihove igre, iz utakmicu u utakmicu, lagano podiže. Do vođstva domaćini dolaze već nakon deset minuta, poslije dobrog solo prodora Jovanovića kojeg u 16 metara ruši gostujući štoper i sudija opravdano pokazuje na bijelu tačku.  Siguran realizator kaznenog udarca bio je Jolović za 1:0.

U 30. minutu Milići rezultat povećavaju na 2:0. Odličnu loptu Teodorovića Jolović koristi utrčavanjem u prostor i povratnim pasom traži Jovanovića na 11 metara, ali ispred njega reaguje protivnički igrač i odbija loptu Duporu koji je na drugoj stativi čekao i smjestio je u praznu mrežu.

Do kraja poluvremena pokušavali su domaći igrači preko Bačića, Teodorovića, Dupora i Jovanovića da uvećaju prednost,  ali nisu bili na visini zadatka. Ista situacija viđena je i u drugom poluvremenu.

Dobru igru krunisao je pogotkom u 54. minutu i vezista Teodorović koji prima loptu na desnoj aut-liniji i dobrim solo prodorom prolazi tri igrača gostiju, nakon čega slijedi jak i precizan udarac, sa nekih dvadeset metara, pod samu prečku golmana gostiju.

Poslije velike prednosti Milićani se malo opuštaju, što gosti koriste da iz prve prave prilike postignu pogotak. Dobro utrčavanje iza leđa domaće odbrane koristi Vasić, izlazi jedan na jedan sa sa Đorđićem, koji do tada je bio potpuno nezaposlen, i smanjuje rezultat na 3:1.  Nakon primljenog gola, domaći opet kreću ozbiljnije, da bi spriječili iznenađenje i preokret rezultata, i ponovo uspijevaju da odu na +3.

Četvrti pogodak djelo je mladog Bačića koji, odličnu saradnju Dupora i Skoče, povratnim pasom sa pet  metara kruniše pogotkom u 69. minutu. Gosti su uspjeli da ublaže poraz kada Lujanović istrčava kontru po desnoj strani i povratnom loptom na drugu stativu pronalazi kapitena M.Mihajlovića, kojem nije bilo teško da postigne drugi pogodak za goste, i, deset minuta prije kraja, postavi konačni rezultat ovog susreta.

FK Milići

Milići su  upisali tri važna boda u borbi za prelazak u viši rang takmičenja.

„Iako smo očekivali veoma tešku i borbenu utakmicu, bila je to još jedna sigurna i uspješna domaća pobjeda. Na vrijeme smo postigli pogotke što nam je dalo sigurnost i smirenost, pa smo odigrali jedan dobar i kvalitetan meč. Pobjeda ima još veću vrijednost zbog činjenice da smo  u ovom susretu bili oslabljeni neigranjem čak pet standardnih prvotimaca,  ali mladi igrači i rezervisti su odradili odličan posao i pokazali da vrijede i da nisu bez razloga dio ekipe. Partizan se  pokazao kao dobra i iskusna ekipa,  ali mislim da su i oni, baš kao i mi,  bili oslabljeni neigranjem nekoliko igrača zbog kartona, a i možda su namjerno baš protiv nas čistili kartone,  jer im u narednom periodu slijede veoma bitne utakmice za opstanak u ligi,  kao i nama za šampionsku titulu. Nas u nedjelju očekuje veoma bitna utakmica protiv Mladosti iz Bogutovog Sela, gdje ćemo na vrućem i neugodnom terenu  pokušati da upišemo još jednu pobjedu. Ekipi Partizana želimo sreću u nastavku prvenstva i da sačuvaju status regionalca", istakao je Dušan Ćirković, prvotimac Milića.

Milići – Partizan (Donja Trnova) 4:2 (2:0)

Stadion Supač polje

Gledalaca: 100

Sudija: Darko Radojčić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Jolović (KU) u 10, 2:0 Dupor u 30, 3:0 Teodorović u 54, 3:1 Vasić u 65, 4:1 Bačić u 69, 4:2 M.Mihajlović u 80.

Milići: Đorđić, Jolović, Bačić, D.Ćirković (od 46. Sušić), N.Ćirković, Jovanović (od 56. Skočo), Teodorović, Šargić, Dupor, Lazić, Mičić

Trener: Ranko Lalović

Partizan: Đokić, P.Mihajlović, Lujanović, Cvjetinović, Grujičić, Milovanović, M.Mihajlović, Simić, D.Mihajlović, Vasić, Bogičević

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica
Lokomotiva 4 : 0 Podrinje
Milići 1 : 1 BSK Ledinci