Komšije podijelile bodove

U 22. kolu Područne lige Posavina, u komšijskom derbiju u Ražljevu, bodove su podijelili Borac i Jedinstvo iz Koretaša.

FK Jedinstvo, Koretaši

Utakmica koja rezultatski nije imala neki poseban značaj, osim borbe za prestiž, s obzirom da ove dvije ekipe imaju isti broj bodova, ali bolja gol razlika Jedinstvo drži na 7, dok je Borac jedno mjesto niže, u potpunosti je opravdala očekivanja. Derbi je imao sve ono što je potrebno da bude zanimljiv: odlične  akcije, dobre duele na terenu, borbenost, samo su izostali pogoci.

Domaćin je  ušao u utakmicu sa željom da nastavi pobjednički niz,  a gosti sa namjerom da osvoje bod. Prvo poluvrijeme protiče u atacima ka golu gostiju, a Borac stvara dvije kolosalne šanse, kada je samo trebalo loptu ubaciti u nebranjeni dio mreže, ali sreća je bila saveznik ekipi iz Koretaša. Imali su i gosti dvije prilike preko štopera Ilića, prvo kada je postigao pogodak koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije, a nekoliko minuta kasnije i šut glavom koji je završio pored stative.

U drugo poluvrijeme se ušlo nervoznije. Bilo je puno prekršaja i sjeckanja igre, a vrlo malo šansi i prilika za gol. Vrijedan pomena  je šut Ostojića sa nekih 16 metara koji je čuvar mreže Jedinstva Dr.Gašić majstorski zaustavio. Bogdanović je u finišu susreta dobio dubinsku loptu iza leđa odbrane Borca, ali golman Petrović je istrčao i spriječio promjenu rezultata. Iako završen najnepopularnijim rezultatom 0:0, ovaj susret sigurno nije razočarao navijače koji su došli da podrže svoje pulene.

Ekipa iz Koretaša zadovoljna je upisanim bodom.

„Očekivali smo težak susret i veliku borbu u Ražljevu, što se i pokazalo kao tačno, pa zato možemo i moramo biti zadovoljni osvojenim bodom. Njegova vrijednost je veća kad se zna da je osvojen u gostima, u derbiju koji za navijače ima veći značaj od prvenstvenog. Obje ekipe su igrale fer i korektno, sportski se nadmetavši do samog kraja, tako da bih svim akterima ovog susreta zahvalio na onome što su pokazali na terenu“, kazao je kapiten Jedinstva Dragoslav Gašić.

Borac (Ražljevo) – Jedinstvo (Koretaši) 0:0