Kadeti Željezničara slavili protiv Slobode i osvojili titulu prvaka BiH

Kadeti Željezničara su u okviru posljednjeg kola Omladinske Premijer lige savladali Slobodu sa 5:1 i potvrdili osvajanje titule prvaka BiH.

Plavi su sjajno otvorili utakmicu i golom Mulaosmanovića u drugoj minuti poveli sa 1:0. Na 2:0 povodio je Šošić u 27. minuti, a isti igrač u 48. minuti pogađa za 3:0. Danas agilni Kulašin u 66. minuti matira golmana Slobode za 4:0, da bi četiri minute poslije Džanko pogodio za 5:0. Konačnih 5:1 postavlja Avdihodžić.

Željo je igrao u sastavu: Milićević – Musić, Drina, Beća, Fejzić – Karalić, Mulaosmanović – Kulašin, Šošić, Ćorić – Gasal. Još su igrali: Brajlović, Džanko, Hodžić, Alilović, Hukara. Trener: Nermin Šehović. Pomoćnik: Fadil Žerić.

Željezničar je tako u posljednjem kolu ovjerio titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Plavi su sezonu završili sa 72 boda, Široki Brijeg sa 67, te Sarajevo sa 62. Najbolji strijelac prvenstva je Madžid Šošić sa 29 postignutih golova.

U nastavku pogledajte fotogaleriju sa utakmice.

GOŠK 2 : 0 Čelik
Željezničar 3 : 1 Sloboda
Zrinjski 1 : 1 Mladost
Zvijezda 09 1 : 0 Radnik
Sarajevo 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 1 : 2 Krupa