Sokolovi sa dvije pobjede u drugu fazu, Srbija u finišu utakmice obezbijedila četvrtfinale

Sokolovi

Druge večeri turnira prolaz u narednu fazu takmičenja ostvarili su Sokolovi sa dvije pobjede, te Srbija, koja je uspjela preokretom u posljednjim sekundama da slavi protiv Wwina.

Pljusak koji je pao neposredno pred početak turnira poprilično je otežao uslove ove večeri, međutim i pored toga ekipe su prikazale odličnu igru, a na kraju su donijeli i uzbudljivu utakmicu, mada prvo poluvrijeme nije na to slutilo.

Iako je Srbija imala svoje prilike, nisu ih realizovali, dok su na drugoj strani Sokolovi dva puta preko Srđana Vitkovića i jednom Saše Radovanovića stigli do značajnog vodstva od 0:3.

Djelovalo je da će uvesti utakmicu u jednosmjerni tok, ali tako nisu mislili momci iz Srbije. Prvo Nikica Purković lijepo rješava situaciju za 1:3, a onda i jedni i drugi stvaraju šanse, međutim lopta nije htjela ponovo u gol. Igrala se 39. minuta kada neizvjesnost u duel vraća Sabahudin Petak golom za 2:3, ali više od toga nisu mogli, pa Sokolovi dolaze do prve pobjede.

I druga utakmica ove grupe ponudila je mnogo uzbuđenja. Srbije se poslije odmora konsolidovala, te do vodstva stižu golom Milana Ruduljića u 6. minutu. Sve do pred sami kraj prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a onda prvo WWin poravnava majstorijom Nikole Živkovića koji sve sam radi, zaobilazi i golmana i pogađa za 1:1. Samo tren kasnije prelijepu akciju WWina golom završava Miroslav Bjelica i oni dolaze do potpunog preokreta.

U drugom poluvremnu Srbija stišće gol protivnika, međutim razbranili su golmana Đura Dragovića koji održava svoju ekipu u vodstvu. Ipak, i on je kapitulirao u posljednjoj minuti, i to dva puta, kada oba puta njegovu mrežu pogađa Sabahudin Petak za preokret i pobjedu Srbije.

Treća utakmica večeri donijela je duel Sokolova i WWIN-a, koji je mogao da odlučuje o situaciji u grupi. Sokolovi su promašili veliki broj prilika, oba golmana su dobro branila, ali na kraju ipak su se Sokolovi radovali i slavili pobjedu od 4:1. Anel Radmilović je sa dva gola vodio Sokolove do pobjede, Bjelica je na kratko smanjio na 2:1, ali su Mladen Perović i Saša Radovanović u finišu potvrdili pobjedu Sokolova od 4:1.

Gledalaca: 300
Sudije: Zoran Soknić i Marko Domazet (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Vitković 11, 0:2 Vitković 12, 0:3 S.Radovanović 17, 1:3 Purković 33, 2:3 Petak 39
Žuti kartoni: Vitković (Sokolovi)

Srbija: Aleksandar Šehovac, Srđan Milošević, Marko Drašković, Nikica Purković, Marko Ćeranić, Milan Ruduljić, Marko Marković, Senaid Hodžić, Sabahudin Petak, Harun Latić

Sokolovi: Nebojša Divčić, Mladen Perović, Borislav Otović, Danel Blažić, Anel Radmilović, Saša Radovanović, Srđan Vitković, Đorđe Ćeha, Marko Tešanović, Nemanja Pušara, Bojan Regoje, Igor Radovanović

WWIN – SRBIJA 2:3 (0:1)
Gledalaca: 400
Strijelci: 0:1 Ruduljić 6, 1:1 Živković 19, 2:1 Bjelica 20, 2:2 Petak 40, 2:3 Petak 40
Žuti kartoni: Marković, Drašković (Srbija)

WWIN: Đuro Dragović, Miroslav Bjelica, Blaško Ivanović, Jovan Zimonjić, Nikola Živković, Marko Blagojević, Vladan Golijanin, Mihajlo Lalović, Vitomir Popović, Stojan Tepavčević

SRBIJA: Aleksandar Šehovac, Senaid Hodžić, Srđan Milošević, Marko Drašković, Nikica Purković, Marko Ćeranić, Milan Ruduljić, Marko Marković, Senaid Hodžić, Sabahudin Petak, Harun Latić

SOKOLOVI – WWIN 4:1 (1:0)
Sudije: Zoran Soknić i Marko Doamzet (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Radmilović 3, 2:0 Radmilović 27, 2:1 Bjelica 32, 3:1 Perović 35, 4:1 S.Radovanović 40
Žuti kartoni: Radmilović (Sokolovi)