Internacionalni Kup Šampiona: Arsenal lako sa Fiorentinom

Fudbaleri Arsenala ostvarili su drugu pobjedu u Internacionalnom Kupu Šampiona. Oni su sa 3-0 savladali Fiorentinu.

Arsenal je izašao u dosta podmlađenom timu. U sastavu Fiorentine bili su srpski internacionalci Aleksa Terzic i Dušan Vlahović. Upravo je Vlahović imao veliku priliku da dovede Fiorentinu u vodstvo ali je Martinez sjajno odbraniio. Samo minut kasnije, stigla je kazna. Strijelac pogotka za Arsenal, bio je Nketia. U završnici prvog poluvremena Vlahović je imao još jednu šansu ali je ostalo 1-0 za Arsenal.

U drugom poluvremenu prvu šansu imala je Fiorentina ali Benasi nije pogodio. Potom je Arsenal uzvratio preko Lakazeta ali ostalo je 1-0. Arsenal je uspio udvostručiti prednost. Mkhtarjan je pronašao Lakazeta, ovaj uposlio Nketiju a mladi Francuz pogodio je za 2-0, postigavši drugi svoj pogodak na meču. Do kraja susreta Arsenal je postigao i treći pogodak. Asistirao je opet Lakazet a strijelac je bio mladi Vilok.