Piroćanci propustili priliku da se pobednički vrate iz Beograda!

Potpuna dominacija pirotskog tima u prvom poluvremenu nije donela prednost. Ekipa Marka Vidojevića  dominirala je, imala veći posed, ali pred golom bez uspešnih akcija i realizacija. Da bi zaustavili goste, fudbleri Sindjelića  često su igrali grubo, tako da je  veoma dobri arbitar Danilo Nikolić pokazao 4 žuta kartona

Meč se igra po dobro pripremljenom terenu na temperaturi od oko 20 stepeni. Jedini problem za fudbalere može da predstavlja slaba kiša koja povremeno pada danas u Beogradu. Poslednjih nekoliko sezona kada su se ova dva kluba sastajala ekipa koja je bila domaćin je uvek uzimala bodove.

Iz minuta u minut !

10. minut Prvi minuti protiču u ispitivanju snaga na terenu, Radnički je od prvog zvižduka sudije dao na znanje domaćinu da neće imati podređenu ulogu

11. minut Prva šansa za Sinđelić, dobro je skočio u petercu belih štoper, srećom lopta je prošla pored stative. Od tog trenutka gosti imaju veći posed lopte i stvaraju nekoliko polušansi, ali bez konkretnih udaraca

20. minut Galeadis ulazi u šesnaest metara, štoper u posljednjem trenutku uklizava i izbacuje loptu u korner

21. minut Odličan centaršut Tolića, golman boksuje ispred napadača Radničkog i sprečava odličnu priliku

Da je Radnički igrački potpuno nadigrao domaćina govori i podatak da su fudbaleri Sinđelića za 35 minuta dobili četiri žuta kartona

40. minut Pobulić šutira iskosa sa leve strane, lopta se od stative odbija u gol aut

43. minut Goool Djordjević  1:0

Korner sa desne strane, statična je bila odbrana Radničkog pored koje je Đorđević skočio i postigao gol. Golman Šuljagić imao je loptu u rukama ali se ona izmigoljila i po mišljenju pomoćnog sudije prešla gol liniju

47. minut Kraj prvog poluvremena

Drugo poluvreme počelo je  na isti način. Prvih 10 minuta igralo se između dva šesnaesterca, a potom je  Radnički preuzeo inicijativu. Gosti su i u nastavku  bili bolji, imali veći posed, ali bez završnice. Domaći fudbaleri, kao i u pvom delu, više su čuvali svoj gol. Nisu uputili loptu kao golu Šuljagića. U gledalištu se komentarisalo da su Piroćanci bolji i da je pravo čudo da nisu uspeli da preokrenu rezultat.

58. minut Radivojević je imao priliku  ali je golman domaćih stigao prvi do lopte.

Mnogo se očekivalo od Miloša Spasića, ali je uporno pokušava da solo akcijama “pronadje” put do gola u čemu nije uspevao.

Trener Vidojević  odlučio  se za dve izmene. U 61. minutu Strahinja  Petrović ušao je  u igru umesto   RadivojevićaMirković  je zamenio Pobulića. Novalija iz Kameruna, mladi reprezentativac do 21. godine,   Edoa,  ušao je umesto Grka Galeadisa

71. minut  Gostujući fudbaleri i dalje uporno napadaju,  ali bez završnice.

Poslednjih petnaestak minuta gol je visio u vazduhu! Ekipa Sindjelića se uporno branila, fudbalere Marka Vidojevića  “lopta nije htela”!

75. minut Vlajković šutira glavom sa 11 metara, lak plen za golmana

83. minut  Edoa prodire po desnoj strani, šalje paralelno sa golom loptu ali prejako za  Petrovića

Igrači Sinđelića u poslednjih 10 minuta više vremena provode ležeći po terenu nego što igraju

90.minut  Odlični sudija Nikolić prrodužio je meč za tri minuta. Nervoza na klupi Radničkog, nervoza medju Piroćancima na tribinama.

I onda, Pravda je ipak, donekle, stigla !!!

93. minut  Bojan Dojkić Gooool 1:1

Na polovini Radničkog ostao je samo golman Rastko Šuljagić.  Bojan Dojkić je prihvatio loptu na 20 metara, krenuo je ka šesnaestercu, snažno je šutrao kao golu. Na putu do mreže, neko od domaćih igrača promenio je pravac  i završila iza ledja golmana Sindjelića.

PLS 3. kolo: Sinđelić – Radnički Pirot 1:1 (1:0)

Sudije: Danilo Nikolić, Atila Harmat, Aleksandar Vladić, 4. sudija Dejan Trifković. Delegat: Hasib Bakić. Posmatrač: Dragomir Stanković. Strelci: Djordjević 43. minut, Dojkić 93. minut.

Marko Vidojević, šef stručnog štaba Radničkog

Napisasmo da je pravda DONEKLE STIGLA. Opšti je utisak da je pirotski Radnički u svemu bio bolji tim i da je zaslužio da osvoji bodove. Fudbaleri Sindjelića posle prekida postigli su gol I to je bio njihov maksimum na ovoj utakmici .

Očigledno da će  Marko Vidojević morati na treninzima da pokloni veću pažnju završnici akcija.

Medjutim, treba podsetiti da je ritam utakmica, subota, sreda – nedelja, veliko opterećenje i da  su Piroćancu na startu  za protivnike  imali dva bivša superligaša, a da već u 4. kolu dolazi još jedan favorit, ekipa Zlatibora.