Budućnost zadržala maksimalan učinak, slavlje Zete, poraz OFK Titograda

Fudbaleri Budućnosti savladali su Kom sa 3:1 u meču trećeg kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore. Budućnost je odigrala dobar meč i sasvim zasluženo slavila, ali je i Kom imao svoje šanse i upsio da postigne gol.

Izabranici Branka Brnovića poveli su već u 10. minutu, a strijelac je bio Mihailo Perović. "Plavi" su do 2:0 stigli u 50. minutu kada je pogodio Petar Grbić. Gosti su smanjili vođstvo Budućnosti u 71. minutu kada je pogodio Vuk Orlandić.

Konačnih 3:1 za Budućnost postavio je Igor Ivanović u 84. minutu, a Podgoričani su zadržali maksimalan učinak nakon prva tri kola.

U meču koji je počeo nešto ranije Grbalj i Podgorica su odigrali 1:1. Vodili su gosti od 30. minuta golom Vujovića, ali je remi Grblju donio Kartal u 53. minutu.

Zeta je na gostovanju OFK Petrovcu pod Malim brdom slavila sa 2:0. Golove za ekipu sa Trešnjice postigli su Sekulić u 31. i Goranović u 44. minutu.

Rudar je na gostovanju OFK Titogradu slavio sa minimalnih 1:0.

Utakmica Sutjeska-Iskra odložena je zbog obaveza Nikšićana u Ligi Evrope.