Sloga porazila Maglaj

Rukometaši Sloge su u okviru priprema za prvenstvo zabilježili drugu pobjedu savladavši komšijski Maglaj rezultatom 29:24 (13:14).

U prvom dijelu Maglajlije su bile većim dijelom u vođstvu. Na odmor gosti odlaze s golom prednosti 14:13.

U nastavku Sloga je zaigrala bolje, odlično je branio Milutin Bogdanović. U 33.minutu gosti su vodili 16:15, a onda slijedi velika serija Sloge od 6:0 za preokret 21:16. Do kraja su stečenu prednost sačuvali za pobjedu 29:24.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Vladimir Stanković i Nikola Anđelić sa po 7 golova. Kod gostiju najučinkovitiji su bili Eldar Memišević sa 8 i Benjamin Čičkušić sa 5 golova.

Narednu utakmicu Sloga igra u utorak od 17:30 na otvaranju Međunarodnog rukometnog TV turnira šampiona protiv Peking sport univerziteta iz Kine.

SLOGA - MAGLAJ 29:24 (13:14)

DOBOJ - Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 150. Sudije: Milenko Mitrović i Mirko Vujić (oba iz Doboja). Sedmerci: Sloga 2(1), Maglaj 4(3). Isključenja: Sloga 12, Maglaj 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović, Zekić 3, Žegarac 1, Đurđević, O.Maksimović, Radić, Prestaš 3, V.Stanković 7, B.Stanković, Lazić, Knežević 1, Miličević 1, Ćosić 1(1), Mišanović 3, Bubić 2, Anđelić 7, Starčević, Bajović. Trener: Danko Panić.

MAGLAJ: Mutapčić, Džanbegović, Krličević, Mehinagić 1, Bašić 2, Dragičević 1, Čičkušić 5(1), Kendić, Memišević 8(2), Delić 2, Ridžal 2, Bajraktarević, Omahić 1, Hasić, Kadrić 2, Suljaković, Čanić, Mujkanović, Brkić. Čakarmos. Trener: Zdravko Stevanović.