Sloboda nastavila pobjednički pohod

Sloboda je ispunila još jedno obećanje dato svojim navijačima – iz Tršića je donijela tri boda. Trijumfom, nad domaćim Podrinjem, rezultatom 1:2, u petom kolu regionalnog Istoka, ekipa iz Donjih Zagona je vezala četvrtu pobjedu i pomjerila se na treće mjesto na tabeli.

Sigurno preko Podrinja: FK Sloboda, Donji Zagoni

Gosti su od samog starta krenuli ofanzivno sa dva špica i ta taktika se isplatila i pomalo zbunila Tršićane. Igrao se 15. minut kada Sloboda dolazi do vođstva nakon odlično izvedenog kornera Mašanovića i spretne reakcije kapitena Todorovića koji smješta loptu u mrežu Podrinja. Sve  do polovine prvog dijela gosti dominiraju  terenom i ređaju se šanse Antunovića i Rakite, ali bez realizacije. Domaća ekipa je u posljednjih petnaestak minuta izvršila pritisak na zadnju liniju Slobode što daje rezultat pred sami odlazak na odmor, kada G.Aćimović šalje idealan pas u šesnaest metara N. Aćimoviću koji rutinski, iskosa šutira ispod golmana, i poravnava rezultat na 1:1.

U drugo poluvrijeme umjesto povrijeđenog Antunovića trener gostiju Stankić uvodi Vićanovića, što se brzo pokazuje kao odličan potez. Sloboda je gradila napad na sredini terena, Mašanović dubinskim pasom u prostor pronalazi Vićanovića koji se oslobađa dva domaća igrača i na drugoj stativi pronalazi  iskusnog Rakitu, a on sjajnim udarcem trese mrežu domaćina za 1:2 u 49. minutu. Vođstvo gostiju nije demoralisalo Podrinje, naprotiv oni su krenuli ofanzivnije, nekoliko puta zaprijetili pred golom gostiju, ali šanse Lazarevića i G.Aćimovića  osujećuje golman Mirković. Sloboda se bazirala na čuvanje rezultata i uspjela ga sačuvati i kući se vratiti sa tri važna boda.

Nakon odigranih utakmica petog kola Sloboda ima 12 bodova, isto kao drugoplasirano Bratstvo iz Bratunca, a samo bod manje od Omladinca iz Potočara koji je na čelu tabele.

„Iako smo imali nekoliko šansi da upišemo ubjedljiviju pobjedu, moramo biti zadovoljni sa ova tri boda donesena iz Tršića, koja će nam puno značiti da se održimo u gornjem dijelu tabele, što je naš cilj. Zahvalio bih se cijeloj našoj ekipi na ostvarenom rezultatu i na tome što je i ovaj meč odigrala jako i disciplinovano. Nemamo mnogo vremena za slavlje, već se okrećemo sljedećem duelu koji u nedjelju igramo pred svojim navijačima, sa  Partizanom  iz Donje Trnove , i nadamo se novim bodovima“, istakao je  Vladimir Marić, prvotimac ekipe iz Donjih Zagona.

Podrinje  (Tršić) – Sloboda (Donji Zagoni) 1:2  (1:1)