Remi Sloge i Izviđača

Sloga - Izviđač

Rukometaši Sloge uspjeli su osvojiti bod, na kraju je malo nedostajalo da  dođu do pobjede protiv šampiona BiH ekipe Izviđač Central osiguranje iz Ljubuškog igrajući neriješeno 25:25. Cijelim tokom susreta gosti su imali vođsvo, domaći ni jednom nisu uspjeli povesti u ovom susretu. Uprkos svemu tome u posljednjih 20 sekundi meča imali su napad za pobjedu koji nažalost nisu uspjeli realizovati.

Skauti su od samog starta nametnuli svoj ritam igre. U 7. minutu imali su tri gola prednosti 5:2, a kasnije i 7:4. U tim trenucima Sloga nije realizovala nekoliko zicera, sve im je poskidao Ante Grbavac. U 23. minutu serijom 3:0 Sloga stiže do izjednačenja 11:11. Kada je trebalo da u potpunosti preokrenu i pređu u vođstvo griješili su ili im je prepreka bio odlični čuvar mreže gostiju Ante Grbavac. To Ljubušaci koriste i ponovo vode 13:11. Na odmor ipak se odlazi sa rezultatom 14:13 u korist Izviđača.

I u nastavku Izviđač je držao konce igre u svojim rukama. U 42. minutu rezultat je glasio 19:16 u korist Izviđača. Tri minuta kasnije držali su istu razliku plus tri 21:18. A onda odlični organizator Slogine igre Vladimir Stanković sa svoja dva uzastopna gola smanjuje rezultat na 20:21. U tim momentima imali su šansu ne samo da izjednače nego da čak pređu u vođstvo, ali ponovo im je prepreka bio golman Grbavac. Tako da izabranici Maria Bjeliša odlaze na tri gola razlike 24:21 (52. minut). A onda Vladimir Stanković i Arsenije Bubić sa linije sedam metara dovode svoj tim na samo minus jedan 23:24. Zatim Domagoj Alilović postiže gol za 25:23 (57. minut). A onda drama u finišu. Prvo Vladimir Stanković svojim novim pogotkom vraća na gol zaostatka 24:25. U 59. minutu Bubić iz sedmerca donosi izjednačenje 25:25. U posljednjem minutu Ljubušaci su krenuli u napad koji na sreću nisu realizovali, odnosno odbranio je Milutin Bogdanović. Slogi je preostalo 20 sekundi da dođe do pobjede, pa je trener Panić tražio tajm aut. Međutim gosti su odigrali dobru odbranu vriijeme je isteklo, preostalo je samo da se izvede devetarac koji nije realizovan, utakmica je završena rezultatom 25:25 Na kraju Sloga može biti zadovoljna bodom, dok gosti mogu da žale za tim što su ostali bez cijelog plijena.

Najistaknutiji u redovima Izviđača bili su izvrsni golman Ante Grbavac sa 14 odbrana, od toga odbranio je jedan sedmerac, te nezaustavljivi Vedran Delić sa 10 golova i Domagoj Alilović sa 5 pogodaka. Kod domaćih najefikasniji su bili izvrsni Vladimir Stanković sa 8 golova i to sve iz igre, te Haso Ćosić sa 5 od toga tri sa linije sedam metara i to sve u prvom poluvremenu.

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 350. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Haris Bradarić (Maglaj). Sedmerci: Sloga Doboj 7(6), Izviđač Central osiguranje 3(3). Isključenja: Sloga Doboj 2, Izviđač Central osiguranje 10 minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (10 odbrana), Anđelić 4, Prestaš 1, Vladimir Stanković 8, Lazić, Borislav Stanković 1, Miloš Maksimović, Miličević, Bajović, Zekić 2, Ristić, Knežević, Bubić 4(3), Đurđević, Ognjen Maksimović, Ćosić 5(3). Trener: Danko Panić.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 2, Alilović 5, Kos, Ivanović 1, Jozinović, Primorac, Šoljić, Džono 3, Delić 10(3), Maretić 2, Miličević, Grbavac (14 odbrana, sedmerac), Buntić 2, Muhović, Buljubašić, Mandić. Trener: Mario Bjeliš.

Igrač utakmice: Ante Grbavac (Izviđač Central osiguranje)

Borac m:tel 34 : 32 Sloboda
Lokomotiva 36 : 36 Bosna Vispak
Iskra 26 : 24 Leotar
Vogošća PH 23 : 23 Slavija
Konjuh 25 : 28 Sloga (GV-U)
Sloga (D) 25 : 25 Izviđač CO
Maglaj 34 : 24 Drina